poniedziałek, 27 marca, 2023
Zdrowie i Uroda

Jak odpowiednio dbać o paznokcie

542Views

Paznokcie to, podobnie jak włosy, wytwór naskórka. Bywają pomocne w różnych codziennych czynnościach, w tym w obronie przed niebezpieczeństwem, ale przede wszystkim są bardzo ważnym elementem wyglądu. Panie nie wyobrażają sobie wyjścia z domu nie tylko bez makijażu, ale też bez zadbanych paznokci. Jak o nie dbać, by były zdrowe, mocne i piękne?

Po pierwsze zdrowie

Stan naszych paznokci potrafi wiele powiedzieć nam o ogólnym stanie naszego zdrowia. Po wyglądzie paznokci można stwierdzić niedobory witamin i innych składników odżywczych, a nawet poważniejsze problemy zdrowotne.

Same paznokcie również mogą zostać zaatakowane przez choroby. Najczęstszą z nich jest grzybica. Przede wszystkim zaniepokoić nas powinna łamliwość, rozdwajanie się paznokci, plamy czy bruzdy. Tutaj nie pomogą żadne akcesoria do paznokci i manicure. Istotne jest wykrycie i leczenie problemów zdrowotnych, manifestujących się takimi objawami.

Stan paznokci może ulec pogorszeniu również w wyniku ciężkiej ręcznej pracy, używania detergentów czy nawet samego manicure – wykonywanego nieumiejętnie czy też w profesjonalnym zakładzie. Szczególnej pielęgnacji wymagają paznokcie po zdjęciu tipsów czy lakieru hybrydowego.

Po drugie czystość

Nie ma nic gorszego niż długie, pomalowane paznokcie i brud pod nimi. Brud pod paznokcie dostaje się bardzo łatwo. Przy pracy w ogrodzie nawet rękawice nie gwarantują, że unikniemy brudnych rąk i paznokci. Podczas gotowania pod paznokcie mogą dostać się resztki jedzenia. Czyszczenie paznokci powinno być więc elementem codziennej higieny.

Paznokcie zawsze należy wyczyścić przed ich malowaniem. Powinien być to pierwszy krok przy robieniu manicure. Wśród posiadanych akcesoriów do paznokci nie może więc zabraknąć narzędzia do ich oczyszczania. Wystarczy nawet metalowy pilniczek z zaostrzoną końcówką, którą można wyczyścić szybko i dobrze paznokcie w każdej chwili, nawet poza domem.

Po trzecie manicure i pedicure

Przed malowaniem paznokcie powinny zostać przycięte, jeśli są zbyt długie, wyrównane i uformowane w odpowiedni kształt. Pomogą w tym przeróżne akcesoria do paznokci, w tym nożyczki, obcinarki czy pilniczki. Dzięki nim odpowiednio przygotujemy paznokcie do nałożenia lakieru.

Malowanie i ozdabianie paznokci to zajęcie lubiane przez niemal każdą kobietę. Większość pań posiada w domu całą paletę kolorów lakierów. Barwę lakieru warto dopasować do zakładanego ubrania i dodatków.

Podczas malowania również przydadzą się różne akcesoria do paznokci, takie jak rozmaite pędzelki, narzędzia do nakładania ozdób czy separatory konieczne przy malowaniu paznokci u stóp. Nie możemy także zapomnieć o zmywaczu, bez którego nie zmyjemy później lakieru.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/

https://electraymartin.com/kask-jezdziecki-niezbedny-w-czasie-nauki-jazdy-konnej/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/148-mala-kuchnia-aranzacje https://samanthasmithphoto.com/sklep-jezdziecki-w-poszukiwaniu-idealnego-kasku/