czwartek, 20 czerwca, 2024
Ciekawe

Depilacja laserowa, czyli prosty sposób na gładkie nogi

1.64KViews

Kto nie marzy o perfekcyjnie gładkich nogach, zwłaszcza latem, gdy królują szorty, spódniczki mini i sukienki? Niestety tradycyjne metody usuwania owłosienia nie zawsze dają satysfakcjonujące efekty. W wielu przypadkach zabiegi trzeba często powtarzać, a do tego istnieje ryzyko powstania nieestetycznych podrażnień. Idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa nóg. Seria zabiegów pozwala na osiągnięcie efektu gładkich łydek, utrzymującego się przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Na czym polega działanie laserów do depilacji?

Technika laserowego usuwania owłosienia pozwala na uzyskanie długotrwałej gładkości nóg. Jak to możliwe? Wiązka światła emitowana przez laser pochłaniana jest przez melaninę, która nadaje włosom kolor. Pod wpływem działania światła laserowego w mieszku włosowym kumuluje się energia cieplna, która prowadzi do trwałego uszkodzenia macierzy włosa, co nie pozwala mu na ponowny wzrost. Zjawisko to nazywane jest selektywną fototermolizą i w depilacji laserowej odgrywa kluczową rolę – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie.

Co istotne, laser do depilacji działa na owłosienie tylko w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Oznacza to, że podczas jednej sesji można usunąć tylko około 30% włosów na danym obszarze, ponieważ tylko tyle włosów znajduje się w jednym momencie w fazie anagenu. Kolejne partie włosów zaczynają aktywny wzrost w ciągu kolejnych kilku tygodni. Dlatego depilację laserową wykonuje się w seriach i w ściśle określonych odstępach czasowych uzależnionych od depilowanego obszaru. Przykładowo depilację laserową nóg wykonuje się co 8 tygodni, a depilację laserową bikini – co 6 tygodni.

Jakich efektów można spodziewać się po depilacji laserowej?

Włoski na nogach, które zostały potraktowane laserem, wypadają w ciągu kilku tygodni. Pierwsze efekty można podziwiać już po 2-4 tygodniach po zakończeniu pierwszej sesji. Dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczne jest jednak poddanie się zalecanej przez specjalistę serii. Dopiero po wykonaniu kompletu zabiegów można mówić o długotrwałej gładkości nóg, która w zależności od indywidualnych predyspozycji może utrzymywać się od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

Chociaż depilacja laserowa uznawana jest za metodę trwałą, to w rzeczywistości nie gwarantuje dożywotnich efektów. Osoby decydujące się na laserowe usuwanie owłosienia muszą mieć świadomość, że po kilku miesiącach, a czasem latach na skórze mogą znów pojawić się włoski. Jak zapewniają specjaliści, nie wszystkie włoski odrastają, a te, którym się to udaje, są dużo cieńsze niż przed epilacją. Zwykle wystarcza jedna sesja przypominająca, aby przedłużyć efekt o kolejny długi okres.

Zalety depilacji laserowej nóg

  • Nogi są gładkie przez wiele miesięcy, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o używaniu maszynki czy depilatora.
  • Niwelacja takich problemów, jak podrażnienia po goleniu, wrastające włoski, „truskawkowe nogi” czy zapalenie mieszków włosowych.
  • Precyzyjne i delikatne usunięcie włosków ze wszystkich „zakamarków”.
  • Komfort na co dzień, podczas niespodziewanych wyjść i urlopów wypoczynkowych.
  • Dzięki nowoczesnym laserom do depilacji można pozbyć się nie tylko ciemnych włosków, ale również jasnych, które dla wielu osób mogą być równie irytujące.
  • Oszczędność czasu, a w dłuższej perspektywie czasu również oszczędność pieniędzy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o interesujących Cię zabiegach medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie.

 

https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ zobacz https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/