niedziela, 3 marca, 2024
Dom i Wnętrze

Trendy w ogrodzie

734Views

Od kilkunastu dni możemy cieszyć się piękną, słoneczną pogodą. Aby w pełni korzystać  z uroków lata, warto zadbać o swój ogród! Końcówka wiosny to ostatni dzwonek, aby przeprowadzić małą rewolucję. O jakie elementy warto wzbogacić zewnętrzną aranżację? Jakie rozwiązania królują w ogrodach w tym sezonie? Sprawdź nasze propozycje!

Narożnik z technorattanu – ogród przedłużeniem salonu

Podstawę wyposażenia Twojego patio stanowią drewniane albo plastikowe krzesła, które zamiast ukojenia serwują Ci ból pleców? Najwyższa pora pożegnać prowizoryczne rozwiązania i zapewnić sobie prawdziwie królewskie warunki do odpoczynku. Pomogą Ci w tym narożniki z technorattanu. Stylowe, modne meble wniosą do ogrodu zupełnie nową jakość. Idealnie wyprofilowane meble będą świetnie prezentować się wśród bujnej zieleni oraz zapewnią Tobie i domownikom maksymalny komfort wypoczynku. W kolekcjach czołowych producentów znajdziesz wysokiej jakości kanapy z siedziskami i poduszkami impregnowanymi teflonem, dzięki któremu na tkaninach nie powstają nieestetyczne zacieki i plamy.

Stylowe dodatki

Nieodłączną częścią każdej aranżacji są dodatki. Nie inaczej jest w ogrodzie! Prostym sposobem na uatrakcyjnienie kompozycji jest uzupełnienie jej o stylowe, wyraziste donice z ulubionymi kwiatami albo lampiony roztaczające wokół subtelny blask.

Taras na każdą pogodę

Chwiejące się przy silniejszych podmuchach wiatru, małe parasole odchodzą do lamusa! Ich miejsce w modnych ogrodach zajmują mocne, minimalistyczne pergole. Zbudowane z antykorozyjnego, lekkiego aluminium konstrukcje nie tylko rzucają na taras kojący cień, ale również są szczelną barierą dla deszczu i szkodliwego promieniowania UV. Nowoczesne pergole mogą być rozbudowywane o dodatkowe elementy, takie jak rolowane przesłony i szklane zabudowy.