środa, 17 kwietnia, 2024
Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – nogi będą gładkie, jak nigdy

61Views

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg o długotrwałym działaniu. Sprawdź, jak będzie wyglądała skóra Twoich nóg po serii depilacji laserowych.

Depilacja laserowa – nogi będą gładkie, jak nigdy dotąd

Dzięki depilacji laserowej można zyskać komfort gładkich nóg na wiele miesięcy, a nawet lat. Doszczętne zniszczenie mieszka włosowego, a nie tylko jego wyrwanie czy obcięcie, daje pewność, że włos nie będzie w stanie odrosnąć przez wiele lat. Takich efektów nie osiągniesz przy pomocy tradycyjnych metod depilacji. Poznaj zalety laserowego usuwania owłosienia.

Laser a inne metody usuwania owłosienia

W porównaniu do innych zabiegów usuwania owłosienia, depilacja laserowa nóg jest zdecydowanie najskuteczniejsza, jej efekty utrzymują się najdłużej – podkreśla ekspert z Kliniki Ambroziak w Warszawie. Jej zaletą jest również możliwość zniwelowania problemu wrastających włosków. Gdy włosy na ciele są grube, czarne i odrastają w zawrotnym tempie, depilacja laserowa stanowi najwygodniejsze rozwiązanie, aby pozbyć się tej wstydliwej przypadłości. Laser jest bardzo precyzyjny – z łatwością dociera również w miejsca, które ciężko jest ogolić standardową maszynką do golenia, np. kolana czy pachwiny.

Długotrwałe efekty depilacji laserowej

Nowoczesne lasery do depilacji pozwalają na dokładne określenie poziomu melaniny w skórze, dzięki czemu zabieg dopasowany jest indywidualnie do koloru owłosienia i odcienia karnacji. Lasery działają najskuteczniej w przypadku grubego i ciemnego owłosienia oraz jasnej skóry. Nie oznacza to jednak, że osoby o włosach blond i opalonej cerze nie mogą poddać się depilacji laserowej nóg. Najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą, który dobierze dla nas odpowiednie urządzenie.

Już po pierwszym zabiegu następuje widoczna redukcja owłosienia, jednak dla osiągnięcia pełnych rezultatów, konieczne jest wykonanie serii powtórzeń. Dlaczego? Laser działa tylko na włoski, które weszły w aktywną fazę wzrostu (anagenu). W jednym momencie na nogach tylko 30-40% owłosienia znajduje się w tej fazie. Aby usunąć wszystkie włoski, należy wykonać około 8-12 zabiegów w maksymalnie 8-tygodniowych odstępach. Liczba zabiegów potrzebnych do osiągnięcia zamierzonych efektów zależy głównie od koloru karnacji i włosów oraz równowagi hormonalnej.

Rezultaty po serii zabiegów depilacji laserowej są długotrwałe. Skóra nóg pozostaje gładka i jedwabista przez wiele miesięcy lub nawet lat. W niektórych przypadkach wskazane jest wykonywanie zabiegów przypominających.

Idealnie gładkie nogi bez codziennej depilacji

Depilacja laserowa to skuteczna i trwała metoda usuwania owłosienia, która pozostawia skórę łydek i ud gładką, przyjemną w dotyku oraz pozbawioną uporczywych włosków. Jej zaletą jest niska inwazyjność, krótki czas trwania zabiegu oraz długotrwałe efekty. Trzeba jedynie uzbroić się w odrobinę cierpliwości, ponieważ wykonanie pełnej epilacji trwa kilka miesięcy.

Ostatecznie dzięki zabiegowi można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Seria depilacji laserowej nóg rozwiązuje problem nadmiernego owłosienia na bardzo długi czas – miesiące, a nawet lata. Nie musisz już wydawać pieniędzy na maszynki i kremy do golenia, których przy obfitym owłosieniu trzeba używać niemal codziennie. Światło lasera uszkadza mieszek włosowy tak skutecznie, że nie jest on w stanie się zregenerować i „wyprodukować” nowego włosa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat depilacji laserowej oraz miejsc, w których możesz ją wykonać, kliknij tutaj.

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ Barowy stół kuchenny i dwa taborety ear.pl