wtorek, 21 maja, 2024
Zdrowie i Uroda

Implanty Kraków – spełnienie marzeń o pięknych zębach

718Views

Od dłuższego czasu nie jesteś zadowolony ze swoich zębów, a chciałbyś zacząć w pełni się uśmiechać bez obaw o to, jak wygląda Twoje uzębienie? Na szczęście współczesna, nowoczesna stomatologia ma sprawdzone i trwałe sposoby na uzupełnienie braków zębowych w sposób zadowalający każdego pacjenta. Implanty Kraków to rozwiązanie kompleksowe, które podwyższa komfort życia, jest pozytywne nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Implanty zębowe to bardzo wytrzymałe rozwiązanie, które w świetny sposób zastępują naturalne zęby. To bardzo trwały zamiennik korzeni zębowych, który doskonale odtwarza nie tylko wygląd, ale i funkcję utraconych i brakujących zębów. 

W jakich sytuacjach sprawdzą się implanty Kraków? Implanty to doskonałe rozwiązanie przy brakach zębowych wynikających z różnorodnych przyczyn – od nieleczonych chorób zębów, chorób miazgi, nieodwracalnych stanów zapalnych, poprzez utratę zębów w wyniku urazów mechanicznych w obrębie szczęki, jak również ekstrakcję zęba, które okazują się dużo lepszym rozwiązaniem niż długotrwałe i kosztowne leczenie endodontyczne. 

Z czego składają się implanty Kraków? 

Wiele osób zastanawia się, czym są implanty zębów? Implant to tak naprawdę trzy części. Pierwsza to implant wewnątrzkostny – jest to rodzaj śruby, która jest wkręcana w szczękę i zastępuje naturalny korzeń. Zrasta się on z kością szczęki, a na jego powierzchni znajduje się specjalna warstwa ceramiczna, która ma za zadanie stymulowanie procesu wzrastania w implant tkanki kostnej. Druga część to łącznik implantologiczny. Jest to filar, w którym osadzona jest korona zęba. Łączniki różnią się rozmiarami, kątami nachylenia oraz rodzajami materiałów, z których są wykonane. Łączniki mogą również być wykonane indywidualnie dla pacjenta, jeśli wymaga tego sytuacja. Trzecim elementem jest korona protetyczna. To część, która jest najbardziej widoczna wizualnie i to ona sprawia, że pacjent ma satysfakcję z całego zabiegu. Korona protetyczna jest wykonana z wysokiej jakości ceramiki i dopasowana kolorystycznie do reszty zębów. 

To, co warto wiedzieć to fakt, że do produkcji implantów jest wykorzystywany materiał biologiczny pacjenta. To wszystko po to, aby proces przyjęcia się implantu był sprawniejszy a ryzyko odrzucenia mniejsze. Implant wewnątrzkostny wykonuje się z tytanu, tantalu, porcelany i cyrkonu. Łączniki są zbudowane z cyrkonu, tytanu lub porcelany, a korony zęba z porcelany na podbudowie lub z kompozytu. 

Co jest najbardziej istotne w procesie zakładania implantów?

Najważniejsze w całym procesie jest to, aby implanty Kraków zrastały się prawidłowo z kością. Jak możemy wspomóc ten proces? Bardzo ważna jest implementacja witaminy D3, która jest podstawowym elementem w mineralizacji kości i zębów. Poziom tej witaminy D3 powinien wynosić 35ng/ml, aby proces osteointegracji zaszedł pomyślnie. W 98 procentach implant zrasta się z kością, a kiedy występują niedobory witaminowe, lekarz zleca suplementację

Całe leczenie składa się z konsultacji implantologicznej, w czasie której są również wykonywane zdjęcia tomograficzne szczęki, aby można było stworzyć projekt uzębienia w wersji 3D przyjaznej dla pacjenta, następnie mamy zabieg implantacji trwający 20 min, później proces osteointegracji, który w zależności od indywidualnej sytuacji trwa od 3 do 6 miesięcy. Na koniec jest przeprowadzany etap protetyczny, na który składają się odsłonięcie implantu, sprawdzenie stabilności, pobranie wycisku i prace zakończeniowe, które są najprzyjemniejszym etapem zarówno dla pacjenta, jak i lekarza implantologa. Warto zainwestować w proces implantacji, ponieważ braki zębowe wpływają niekorzystnie na cały zgryz – powodują rozsuwanie się zębów oraz zaburzenia w działaniu stawów skroniowo żuchwowych, a także stopniowe zanikanie kości szczęki i widoczne zmiany w wyglądzie twarzy jak zapadanie się policzków. Lekarze rekomendują zawsze uzupełnianie ubytków zębowych, zwłaszcza jeśli jest ich kilka w jednej linii.