niedziela, 3 marca, 2024
Dom i Wnętrze

Pergola ogrodowa dla większej wygody

1KView

Chwile spędzone w ogrodzie, szczególnie latem, mogą być niezapomniane! W gronie rodziny, otoczeni zielenią i kwitnącymi kwiatami możemy odpoczywać i regenerować siły w czasie weekendów czy ciepłych popołudni. Niewiele trzeba, aby prosty ogród zamienił się w magiczną przestrzeń dopasowaną do potrzeb wszystkich użytkowników. Znajdź odpowiednie meble i zadaszenie i ciesz się latem!

Pergola nad naszymi głowami

Do niedawna najpopularniejszym sposobem na cień w ogrodzie był parasol ogrodowy. Niestety, wymagał on nie tylko stałego regulowania, ale też nie dawał tak wiele cienia, ile sobie życzyliśmy. Alternatywą dla parasoli stała się pergola ogrodowa, która coraz częściej widoczna jest w polskich ogrodach i na tarasach. Czy produkt ten spełni nasze oczekiwania?

Pergola na słońce i deszcz!

Innowacyjna budowa pergoli ogrodowej sprawia, że może ona chronić nas nie tylko przed silnym słońcem, ale również niespodziewanym deszczem. Jest to zasługą zastosowania nowoczesnych tkanin i materiałów, z których tworzone są dachy. W zależności od modelu dach może być wykonany z tkaniny poliestrowej lub też aluminiowych lameli. Dachy nie nagrzewają się, zapewniają cień i skutecznie chronią przed deszczem. Dachy mogą być rozkładane i składane manualnie, jak również automatycznie. Konstrukcja pergoli oparta  jest na aluminiowych elementach malowanych proszkowo. Konstrukcja jest w stanie oprzeć się silnym podmuchom wiatru.

Jeszcze więcej wygody

Pergole możemy uzupełniać o funkcjonalne dodatki, które pozwolą cieszyć się jeszcze wyższym komfortem. Doskonałym przykładem jest opcja paneli bocznych, które pozwolą na ochronę przed silniejszymi podmuchami wiatru. Wiele osób decyduje się również na promienniki ciepła, których zadaniem jest podwyższenie temperatury pod pergolą w czasie chłodniejszych wieczorów.