wtorek, 21 maja, 2024
Technologia

Biologiczne oczyszczalnie dla hoteli – zadbaj o ekologię i finanse!

2.58KViews

Właściciele ośrodków wypoczynkowych zgodnie z wprowadzonymi dyrektywami muszą prowadzić swoje pensjonaty w bardziej ekologiczny sposób. Coraz popularniejsze stają się więc biologiczne oczyszczalnie ścieków dla hoteli! Wyjaśniamy dlaczego!

 

Zarządzone zmiany wcale nie muszą pochłaniać ogromnych kosztów – wręcz przeciwnie! Zainstalowanie ekologicznego systemu szybko się zwraca, a w perspektywie czasu pozwala na duże oszczędności. Dowiedz się, jak sprawdzają się biologiczne oczyszczalnie dla hoteli!

 

Jak działają biologiczne oczyszczalnie dla hoteli?

Biologiczne oczyszczalnie ścieków działają dzięki specjalnie dobranym szczepom bakterii, które w podziemnym zbiorniku rozkładają nieczystości na związki mineralne. Te następnie są wydalane do gleby i ją nawożą. Nie towarzyszy temu żaden zapach. Proces zachodzi przy udziale tlenu wtłaczanego przez silnik 50W.

 

Ile kosztuje utrzymanie ekologicznej oczyszczalni ścieków dla hotelu?

Hotel na 50 gości z restauracją dzienne generuje zużycie ok. 9,5m3/d (w weekend ok. 29m3). Wypompowanie 1m3 ścieków kosztuje ok. 25 zł, co daje ok. 700 zł po każdym weekendzie. Roczna opłata za wywóz ścieków wynosi więc ok. 37 tys. zł.

Pojemność ekooczyszczalni to ok. 16 m3. Wywozy odbywają się cztery razy w roku i kosztują łącznie 1600 zł. Roczny rachunek za prąd wynosi ok. 700 zł. Całkowity koszt utrzymania ekologicznej oczyszczalni (wraz z konserwacją – ok. 1400 zł) to jedynie ok. 3700 zł rocznie, czyli 33 tys. zł mniej!

Zapoznaj się z ofertą Biower i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Twojego ośrodka. Postaw na ekooszczędność! Zainwestuj w biologiczną oczyszczalnię ścieków dla hoteli!