poniedziałek, 27 czerwca, 2022
Dom i Wnętrze

Budowa domu – jaki projekt wybrać?

487Views

Budowa własnego domu to olbrzymia inwestycja, która może trwać latami. Na szczęście dzisiaj procedura budowy jest znacznie prostsza niż w czasach naszych rodziców czy dziadków. Domu nie musimy wznosić samodzielnie, własnymi rękami – zrobią to za nas wykwalifikowane ekipy budowlane. Wśród rekomendowanych rozwiązań dotyczących własnego domu coraz częściej mówi się o domach drewnianych w konstrukcji szkieletowej. Dlaczego?

Ekologiczny dom drewniany

Domy szkieletowe drewniane to ciekawa alternatywa dla klasycznego budownictwa – domy tego typu przywędrowały do nas z dalekiej Skandynawii. W Polsce sprawdzają się one doskonale, zarówno latem, jak i zima. Obecnie wiele firm oferuje ich kompleksową budowę, jednak jedną z najciekawszych ofert są domy drewniane Mawit. Co zaproponuje nam producent?

Budowa domu z drewna rozpoczyna się od wybrania z katalogu najbardziej interesującego nas projektu. Domy różnią się od siebie wielkością, powierzchnią, ilością pokojów, ale też bryłą: mogą być to domy parterowe z zabudowanym poddaszem, jak również domy piętrowe z tarasami czy balkonami. Wiele większych domów posiada również garaże, co jest sporym ułatwieniem dla posiadaczy samochodu. Dom drewniany doskonale izoluje ciepło, przez co mieszkańcy mogą cieszyć się wysokim komfortem nawet w czasie bardzo chłodnych zim.

Budowa domu szkieletowego

Jak wygląda budowa domu szkieletowego? Początkowo konieczne jest wylanie fundamentów – jest to jedyny element w takim domu, który wymaga schnięcia. Dzięki zastosowaniu drewna jako głównego budulca sama budowa może mieć miejsce w dowolnym miesiącu w roku. Budowa trwa od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Koszty budowy takiego domu określa się jako o ok. 35% niższe niż w przypadku domu murowanego.

https://casasantuariosc.com/meble-tarasowe-z-drewna-egzotycznego-czy-juz-je-znasz/ rozwód katowice audyt seo jak zrobić