poniedziałek, 27 marca, 2023
Dom i Wnętrze

Wanna czy prysznic?

761Views

Urządzając łazienkę, każdy staje przed tym samym dylematem – wanna czy prysznic? Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie i jednego i drugiego, niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na obie opcje. Często ograniczają nas warunki lokalowe i rozmiar pomieszczenia. W takim wypadku musimy zdecydować się na jedną z opcji. Jakie są wady i zalety posiadania prysznica lub wanny?

Co jest lepsze? Wanna czy prysznic? – to zależy od preferencji

Podstawą wyboru wanny lub prysznica, powinny być przede wszystkim nasze preferencje. Jedni cenią sobie relaks jaki dają długie kąpiele, inni cenią sobie szybkość porannych pryszniców. To co jest dla nas najlepsze zależy, więc od naszego stylu życia i osobistych upodobań. I to one powinny mieć największy wpływ na nasz wybór.

Wady i zalety wanny

Posiadanie wanny ma swoje wady i zalety. Wanna daje możliwość długich, gorących kąpieli, które są zbawieniem dla obolałych mięśni. Doskonale sprawdza się też w domach z dziećmi, które uwielbiają zabawy w wodzie. Minusem wanny jest to, że zajmuje więcej miejsca i zwykle zużywa się w niej więcej wody niż w prysznicu.

Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez wanny. Ale nawet, kiedy mamy pewność, że chcemy w łazience wannę, możemy mieć problem z wyborem. Istnieje wiele rodzajów wanien: wanny asymetryczne, wanny narożne, wanny wolnostojące, owalne czy prostokątne. To jaka będzie dla nas najlepsza zależy w głównej mierze od gustu i miejsca jakim dysponujemy. Jeśli mamy mało miejsca możemy spojrzeć na wanny asymetryczne czy narożne, które dają więcej przestrzeni.

Wady i zalety prysznica

Prysznic zajmuje o wiele mniej powierzchni niż wanna i to jego ogromna zaleta. Świetnie sprawdza się w małych łazienkach. Daje też możliwość szybkiego umycia się co wiele osób uważa za bezcenne. Niestety nie ma w nim możliwości na długi relaks w wodzie. Można jednak zdecydować się na zakup prysznica z wysokim brodzikiem co sprawdzi się świetnie w domach z dziećmi. Dzięki takiemu rozwiązaniu kąpanie maluchów będzie łatwiejsze a one nie stracą momentu zabaw w wodzie. Ludzie o wiele częściej decydują się na posiadanie prysznica niż wanny właśnie po to, by zaoszczędzić miejsce w niewielkich łazienkach.

Urządzając łazienkę musimy zastanowić się czy chcemy mieć w niej wannę czy też prysznic. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Oba rozwiązania mają również swoich zwolenników i przeciwników. Stając przed taki wyborem musimy mieć na uwadze przede wszystkim swoje upodobania i rozmiar naszej łazienki, który często jest decydujący.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny asymetryczne https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

https://puneonlinemall.com/pierwsze-godziny-nauki-jazdy-konnej/ http://ngenuity.org/jaki-kask-jezdziecki-wybrac/ https://adoptionua.com/bezpieczna-zywnosc-na-sklepowych-polkach/