niedziela, 3 marca, 2024
Dom i Wnętrze

Stoliki na balkon – wybieramy meble na lato!

1.46KViews

Chwile spędzone na świeżym powietrzu wpływają bardzo pozytywnie na nasz organizm – dotlenia się mózg, skóra nabiera zdrowego kolorytu. Istotne jest także to, że możemy odpocząć i skorzystać z bliskości zieleni. Zaaranżowanie eleganckiego balkonu nie zajmie nam wiele czasu, a w efekcie zyskamy wyjątkowe miejsce, z którego korzystać będzie mogła cała rodzina. Jakie meble wybrać?

W poszukiwaniu piękna i elegancji

Jakie cechy muszą mieć idealne meble ogrodowe? Przede wszystkim musza być one odpowiednio zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, działaniem wilgoci, wnikaniem brudu. W przypadku mebli aluminiowych są one również bardzo lekkie, przez co ich przenoszenie z miejsca na miejsce nie sprawia żadnego problemu. Obecnie producenci oferują nam meble wykonane z aluminium lub technorattanu. Meble aluminiowe to strzał w dziesiątkę dla osób poszukujących nowoczesnego designu oraz wysokiego komfortu. Zestaw ogrodowy stół i krzesła z aluminium sprawdzą się zarówno na niewielkich balkonach, jak i obszernych tarasach. Wśród licznych propozycji zdecydowana większość kupujących wybiera zestaw: stół + 2 fotele.
Jaki stolik okaże się najlepszy? Stoliki na balkon są zazwyczaj znacznie mniejsze od tych dedykowanych na tarasy czy do ogrodów. Ich zaleta jest wysoka trwałość oraz piękny wygląd. Taki stolik posłuży podczas picia kawy na balkonie, ale może być także stanowić element dekoracji i miejsce, gdzie ustawimy kwiaty doniczkowe. Możliwości jest naprawdę wiele!

Jak dbać o meble aluminiowe na balkonie?

Okazuje się, że meble takie nie potrzebują specjalnej ochrony – są one fabrycznie doskonale zabezpieczone przed wnikaniem brudu i wilgoci. Poza sezonem możemy schować je do piwnicy czy pod dach lub wykorzystać pokrowce na meble ogrodowe.