środa, 24 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Stół zewnętrzny – wykreuj letnią jadalnię

1.36KViews

Wiosna i lato to najlepszy czas na to, by wolne chwile spędzać blisko natury. Wykorzystując przydomowy ogród czy taras, możemy wykreować miejsce, które będzie chętnie odwiedzane przez domowników i gości. Stół zewnętrzny to jeden z chętniej kupowanych elementów wyposażenia zewnętrznego. Jaki model okaże się najlepszy? Czy materiały mają tu znaczenie?

Stół zewnętrzny w przydomowej jadalni

Zaprojektowanie przydomowej jadalni jeszcze nigdy nie było tak proste. Wykorzystując długi stół zewnętrzny oraz wygodne krzesła lub fotele, możemy stworzyć komfortowe miejsce spotkań dla kilku lub nawet kilkunastu osób. Stół zewnętrzny jadalniany to zarówno modele nierozkładane, jak i rozkładane. Wystarczy kilka prostych ruchów, by klasyczny stół wydłużyć o kilkadziesiąt centymetrów. Stoły ogrodowe posiadają zazwyczaj stelaże wykonane z lekkiego aluminium. Materiał ten nie odkształca się, nie jest podatny na ścieranie czy działanie wilgoci. Dostępne są również modele w całości wykonane z litego drewna. Stoły posiadają blaty aluminiowe lub drewniane – te ostatnie tworzone są z drewna eukaliptusowego lub tekowego. Drewno jest odpowiednio zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Stoły warto umieszczać w cieniu pergoli lub nowoczesnych parasoli ogrodowych.

Stół zewnętrzny jako uzupełnienie kompletu wypoczynkowego

Komplety wypoczynkowe, składające się z obszernych sof narożnych, uzupełniane są niskimi stolikami kawowymi. Taki stół zewnętrzny pozwala na wygodne podawanie herbaty, kawy, deserów, napojów. Stoliki takie nierzadko posiadają dodatkową szybę na blacie, która pozwala na wygodniejsze korzystanie z mebla. Stół zewnętrzny tego typu z pewnością podniesie estetykę otoczenia i sprawi, że każda chwila blisko natury będzie przyjemniejsza.

ism-tr.org zobacz nahp.com