piątek, 21 czerwca, 2024
Dom i Wnętrze

Kuchnia – jak zaprojektować ją prawidłowo?

918Views

Odpowiednio zaprojektowana kuchnia to przestrzeń, w której gotowanie przychodzi z łatwością. To również miejsce, w którym domownicy chętnie spędzają czas. Pomysłów na kuchnię jest bez liku – warto sprawdzić najpopularniejsze trendy.

Duża kuchnia – wiele możliwości

Duża przestrzeń kuchni daje wiele możliwości niebanalnej aranżacji. Jednak i tu możemy popełnić błędy. W dużej kuchni możemy pozwolić sobie na zabudowę o dowolnym kolorze, jednak warto postawić na przeszklenia, które nadadzą całości optycznej lekkości. W dużych kuchniach warto również wykorzystać wyspy kuchenne – mają one wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają wykreować dodatkowe miejsce do przechowywania, ale też przestrzeń, która może stać się blatem roboczym czy stołem do podawania posiłków czy kawy.

Mała kuchnia – funkcjonalność na pierwszym miejscu

Niewielkie kuchnie wcale nie muszą być nieustawne – przekonują projektanci i architekci mebli kuchennych. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie jest trudne. Wykorzystując meble modułowe możemy stworzyć niebanalne wnętrze, idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb. w optymalnym wykorzystaniu przestrzeni pomogą przede wszystkim elementy takie jak szafki pod zabudowę oraz kosze cargo. Szafki pod zabudowę sprawią, że wnętrze kuchni nabierze spójnego wyglądu. Niewielka kuchnia powinna być urządzona w jasnych kolorach – pozwolą one na odbicie światła wpadającego przez okna oraz na optyczne powiększenie przestrzeni.

Aneks kuchenny – modny i wygodny!

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej kuchnie zastępowane są aneksami kuchennymi. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkanie zyskuje bardziej nowoczesny charakter, a dodatkowo możliwe jest lepsze wykorzystanie innych pomieszczeń. Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie, które pozwala na wygodne gotowanie, jednak tu również kluczem jest odpowiednia aranżacja. Najlepszym zabiegiem będzie zabudowanie aneksu pod sam sufit – w ten sposób zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania.

 

https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ https://ciechpress.pl/ciechanow/czy-warto-kupic-ubezpieczenie-samochodowe-online-zalety-i-wady zobacz