wtorek, 21 maja, 2024
Kuchnia dla tradycjonalisty
Dom i Wnętrze

Kuchnia dla tradycjonalisty

3.37KViews

Aranżacja kuchni to prawdziwe wyzwanie. Poprzez odpowiedni dobór materiałów, mebli i dodatków, możesz uzyskać najrozmaitsze efekty – kuchnia w stylu nowoczesnym, francuskim, angielskim czy nowojorskim to tylko mały ułamek tego, co mają do zaoferowania projektanci. Jedną z opcji, która cieszy się niesłabnącą popularnością, jest stylistyka rustykalna. Jeśli bardziej niż chłodny minimalizm i ekstrawagancką awangardę cenisz sobie ponadczasową klasykę, warto stworzyć przytulną, ciepłą kuchnię o prawdziwie domowym charakterze.

Kuchnia w stylu wiejskim – materiały i światło

Główną rolę we wnętrzach inspirowanych wiejską sielanką odgrywają materiały naturalne. Kuchnia w stylu wiejskim to przede wszystkim drewno – jasna, poprzecierana podłoga wyłożona panelami, mocne i grube blaty z naturalnym usłojeniem oraz meble z litego drewna. Drewniane elementy ciekawie współgrają z cegłą i kamieniem. Na ścianach najlepiej sprawdzi się biała farba. Fragmenty ściany przy zabudowie warto wyłożyć niewielkimi, kwadratowymi płytkami.

W kuchni rustykalnej bardzo dużą rolę odgrywa światło. Zrezygnuj z ciężkich zasłon na rzecz lekkich, półprzezroczystych firanek albo zazdrosek. Na środku kuchni powinien znaleźć się ozdobny, duży żyrandol generujący światło jak najbardziej zbliżone do tego, jakie dają promienie słoneczne.

Meble

Meble w kuchni wiejskiej powinny być jak najbardziej naturalne. Unikaj lakierowanej, połyskującej zabudowy. Pożądany efekt zapewnią meble zbudowane z litego drewna. Nie bój się wszelkiego rodzaju przetarć, zadrapań i nierównych powierzchni – właśnie one będą największą ozdobą frontów. Wśród kuchennych mebli warto umieścić wysoki kredens w stylu retro. Za witrynkami pięknie prezentować się będzie komplet porcelany w ludowe wzory. Meble kuchenne, które pomogą wykreować w kuchni prawdziwie sielski klimat, znajdziesz na stronie gama-sklep.com.pl.