piątek, 21 czerwca, 2024
Ciekawe

Jakie narty dla amatora?

980Views

Zakup nowych nart zawsze jest bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę z tym wspaniałym sportem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla osób początkujących, którzy nie mają zielonego pojęcia na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając swoje pierwsze narty Kraków.

Własne narty Kraków czy wypożyczone?

Jeżeli nie jesteśmy w 100% pewni, że narty staną się naszym zimowym nałogiem, to warto poważnie zastanowić się nad wypożyczeniem całego sprzętu, dzięki czemu będzie można zaoszczędzić sporo cennych pieniędzy. Na naszym rynku jest bardzo wiele porządnych wypożyczalni z których usług można skorzystać. Dzięki wypożyczalniom nie będziemy musieli martwić się o serwisowanie sprzętu i sprawdzanie wiązań. Wypożyczone narty są najlepszym rozwiązaniem również dla tych osób, które na stok wybierają się wyłącznie podczas ferii.

Własny sprzęt

Osoby, które każdą wolną chwilę chcą spędzać na stokach, powinny oczywiście jak najszybciej zainwestować w swój własny sprzęt. W pierwszej kolejności warto dokładnie przyjrzeć się swoim indywidualnym oczekiwaniom. Pierwsze narty Kraków powinny pochodzić z grupy allround albo allmountain, czyli powinny mieć około 70-79 mm w talii i zaokrągloną piętkę. Dla małych dzieci i drobnych osób najlepszym rozwiązaniem jest wypełnienie w 100% piankowe. Osoby o normalnej wadze powinni rozglądać się za nartami, które w swoim składzie mają drewno.

Specjalne narty dla osób początkujących

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy producent nart oferuje swoim klientom modele przeznaczone dla amatorów. Narty dla tzw. lajków są zazwyczaj lżejsze od podstawowych modeli i posiadają lżejsze wiązania. Narty dla osób początkujących bardzo często mają również specjalnie podwyższoną strefę pod piętą buta, dzięki której łatwiej jest zachować prawidłową pozycję podczas pierwszych zjazdów.

Narty o szerokich miarach

Jeżeli będziemy jeździć nie tylko na wytartych i bardzo twardych stokach, ale również na tych na których będzie znajdować się 15 cm pokrywa śniegu, to warto wybrać narty o szerokich miarach. Modele te zaoferują nam o wiele lepszą nośność w miękkim śniegu i co najważniejsze są bardziej przyjazne w rozjeżdżonym firnie. Jeżeli będziemy zjeżdżać tylko na dobrze przygotowanych stokach i na narty wybierać będziemy się zawsze w idealnych warunkach, to warto postawić na sprzęt z grupy allround. Narty tego typu charakteryzują się większą skrętnością i zdecydowanie łatwiejszą inicjacją skrętu. Najprościej rzecz mówiąc narty wymagają od nas po prostu mniejszej siły.

Więcej informacji znajdziesz na stronie agasport.com.pl/.

live url https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/ https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/