środa, 17 kwietnia, 2024
Dom i Wnętrze

Komody stylowe

Cute colorful commode in little baby's room. On the shelf pink bunny and glass pig
982Views

Komody stylowe to marzenie większości z nas – elegancka komoda jest nie tylko elementem zdobiącym pomieszczenie, ale i idealnym meble do przechowywania ubrań, dodatków. Jak wybrać idealną komodę dla siebie? Na jakie elementy zwracać szczególną uwagę? Czy kupować w sklepach stacjonarnych czy internetowych?

Komody stylowe – jaki model wybrać?

Szukając idealnej komody stylowej do naszego mieszkania czy domu przede wszystkim zwracamy uwagę na estetykę wykonania. Oczywiście to ważne zagadnienie, jednak nawet najładniejszy mebel może okazać się podatny na uszkodzenia, zarysowania. Jak kupować z głową?

Komody stylowe – co oferują nam producenci?

Wybór stylowych komód jest praktycznie nieograniczony – to mebel popularny i chętnie kupowany zarówno do sypialni, salonów, pokojów dziennych. W zależności od naszych potrzeb komoda może mieć jedną lub kilka szuflad. Warto przed zakupem zadać sobie pytanie, jaką rolę ten mebel ma spełniać w naszym domu. Jeśli będzie to mebel, w którym chcemy przechowywać ubrania zadbajmy o to, aby szuflady były głębokie i pojemne. Jeśli komoda ma być jedynie elementem ozdobnym pojemność nie będzie miała aż takiego znaczenia. Jeśli jednak szukasz produktu pojemnego, zwróć uwagę na meble Forte.

Komody stylowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia – oznacza to, że projektanci powinni założyć wykorzystanie laminowanych desek meblowych czy też litego drewna. Aby mebel na długo zachował elegancki wygląd konieczne jest wybranie tworzyw odpornych na wyginanie, wnikanie wilgoci, pękanie. Komody stylowe chętnie tworzone są również z drewna litego, odpornego na starzenie.

Czy komody stylowe sprawdzą się w każdym pomieszczeniu?

Nie – i należy o tym pamiętać. Komoda z założenia jest meblem, który nie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach bloków mieszkalnych. Lub też inaczej – zmieści się, ale niekoniecznie pozwoli na przechowywanie takie ilości przedmiotów, jakiej oczekujemy. Szukając komody miejmy na względzie to, że jest ona eleganckim meblem, ale nie zawsze okaże się trafiona w małych sypialniach. Zajmie jedynie za dużo miejsca i sprawi, że pomieszczenie stanie się jeszcze mniejsze optycznie. Komody odpowiednie do salonów znajdziemy na stronie gama-sklep.com.pl.

Komody stylowe w pokoju dziecka?

Wybór komody do pokoju dziecka może okazać się strzałem w dziesiątkę, szczególnie jeśli mebel nie posiada klasycznych uchwytów szuflad a niewielkie otwory, za które chwyta się w celu wysunięcia. Meble da dzieci tworzone są zazwyczaj w radosnych, żywych kolorach, przez co pomieszczenie staje się idealne dla malucha.

 


 

ism-tr.org live url avat-bahar.com