środa, 24 lipca, 2024
Technologia

WordPress – kilka informacji dla początkujących bloggerów

1.95KViews

Chcesz zacząć swoją przygodę z blogowaniem? A może otwierasz własną firmę, a co za tym idzie – musisz stworzyć dla niej internetową wizytówkę? Aby samodzielnie poradzić sobie z tym zadaniem, nie musisz być doświadczonym webmasterem. Dzięki WordPressowi niemal każda osoba swobodnie poruszająca się w Internecie jest w stanie sprostać temu zadaniu. Czym jest WordPress? Sprawdź!

Przyjazny system dla każdego

WordPress jest intuicyjnym i przyjaznym systemem zarządzania treścią (CMS). Umożliwia on tworzenie ciekawych stron bez znajomości zasad programowania i umiejętności graficznych. To właśnie prostota jest największą zaletą WordPressa i to dzięki niej zyskał on tak wielką popularność (obecnie jest on najpopularniejszym CMS-em).

Niskie koszty

Korzystanie z WordPressa jest darmowe i nie wiąże się z koniecznością wykupienia żadnego abonamentu. Jedynym kosztem, jaki musimy ponieść, jest zakup domeny oraz miejsca na serwerze. Przez pierwszy rok funkcjonowania strony, kiedy nie jest ona jeszcze w pełni rozwinięta, całkowite koszty mogą zamknąć się w kilkudziesięciu złotych. Kiedy witryna zacznie się rozwijać, przybędzie na niej treści, wtyczek i odwiedzających, hosting WordPress będzie wymagał lepszych parametrów, co pociągnie za sobą konieczność zwiększenia nakładów. Jednak i w tym przypadku poniesione koszty nie będą bardzo wygórowane (szacowane wydatki roczne to około 200/300 złotych).

Multum możliwości dla twórcy

Jedną z największych zalet WordPressa jest możliwość rozszerzania go o wtyczki, dzięki którym możesz dowolnie rozbudowywać swoją witrynę (nawet o sklep internetowy). Ponadto, dzięki różnorodnym szatom graficznym, jednym kliknięciem możesz całkowicie zmienić wygląd strony.

zobacz nahp.com ism-tr.org