niedziela, 3 marca, 2024
Dom i Wnętrze

Ogrody na dachu – jak urządzić miejsce wypoczynkowe?

814Views

Wśród wielu propozycji współczesnych architektów, jedną z ciekawszych są ogrody na dachu – jak urządzić miejsce tego typu? Okazuje się, że ogrodu na dachu to nie tylko domena wysokich, nowych apartamentowców. Rozwiązanie to wykorzystywane jest również w biurowcach jako przestrzeń odpoczynku dla pracowników.

Nowoczesne ogrody na dachu – jak urządzić je funkcjonalne?

Jednym ze sposobów na niebanalne miejsce wypoczynkowe są ogrody na dachu – jak urządzić taką przestrzeń, by zapewniała ona komfort wśród zieleni, a jednocześnie pozwalała na wypoczynek. Najprostszym rozwiązaniem jest wybranie odpowiednich mebli ogrodowych oraz donic, które pozwolą na wykreowanie zieleni wokół. Rewelacyjnym pomysłem są komplety technorattanowe – rozbudowane kolekcje zapewnią zarówno szeroki wybór samych mebli, jak również dodatków. W kolekcjach technorattanowych znaleźć można przede wszystkim narożniki ogrodowe, fotele, krzesła, stoły i stoliki, ale też leżanki ogrodowe. Uzupełnieniem kolekcji są donice technorattanowe o różnych rozmiarach – idealne do tego, by osadzać w nich kwiaty, jak i niskie krzewy. Meble technorattanowe dostępne są w kilku kolorach, ich atutem jest wysoka odporność na ścieranie, uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Loftowe ogrody na dachu – jak urządzić je ze smakiem?

Propozycją na niebanalną aranżację są również loftowe ogrody na dachu – jak urządzić taką przestrzeń modnie i praktycznie? W wykreowaniu przestrzeni pomogą nowoczesne meble modułowe, w których elementy mogą być wykorzystywane osobno lub też być łączone przy pomocy niewielkich złączek. Meble modułowe dają możliwość kreatywnego podejścia do aranżacji i dopasowywanie przestrzeni do aktualnych potrzeb. Meble modułowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach, ich okrycie tworzą miękkie poduszki i siedziska.