poniedziałek, 27 marca, 2023
Ciekawe

Nowoczesne rowery miejskie

715Views

Coraz częściej na ulicach wielu miast można odnaleźć wśród rowerów miejskich te o napędzie elektrycznym. Rowery elektryczne charakteryzują się wskaźnikiem naładowania baterii, który znajduję się w tylnej części jednośladu. W celu ich wypożyczenia producenci stworzyli specjalne dedykowane stacje, które są wyraźnie oznaczone. Listę stacji można sprawdzić również na stronie internetowej rowerów miejskich i zobaczyć ich lokalizację na specjalnie przygotowanej mapie. Dodatkowa lista znajduje się również przy wskaźniku baterii, w tylnej części roweru.

Rower tradycyjny a elektryczny – różnice

Rower elektryczny wyposażony jest oczywiście we wspomaganie pedałowania podczas jazdy. Co ciekawe silnik elektryczny wspomaga jazdę nawet do 25 km/h. Dodatkowo zainstalowano hamulce rolkowe, które znajdują się na kierownicy. Rowery elektryczne nie posiadają hamulca nożnego, a także są o wiele cięższe od rowerów tradycyjnych.

Cennik wypożyczenia roweru elektrycznego

Dla rowerów elektrycznych istnieje oczywiście inny cennik niż przy wypożyczaniu rowerów tradycyjnych. Jedynie pierwsze 20 minut jazdy jest dla obu rowerów identyczne i jest w pełni darmowe. W przypadku rowerów elektrycznych godzina wynajmu kosztuje 6 złotych, każda kolejna 14 złotych. Ewentualna zmiana cen zależy od regulaminu Nextbike. Poziom naładowania roweru elektrycznego można sprawdzić za pomocą wskaźnika naładowania baterii znajdującego się w tylnej części roweru. Taki wskaźnik posiada 5 diod, jedna dioda to równowartość 20% naładowania baterii.

Rowery miejskie – wspomaganie podczas jazdy

Wspomaganie roweru elektrycznego włączane jest samoczynnie tuż po rozpoczęciu pedałowania. Silnik wspomaga jazdę podczas szybszego pedałowania oraz jazdy na wzniesienie. Kiedy rower osiągnie maksymalną dla wspomagania prędkość 25 km/h wspomaganie się wyłącza, a wówczas pedałowanie oparte na sile naszych nóg.

Ile rowerów można wypożyczyć na jedną osobę?

Regulamin wyraźnie wskazuje, iż jedna osoba może wypożyczyć maksymalnie 4 rowery, niezależnie od ich rodzaju. Co najistotniejsze opłata za każdy rower naliczana jest oddzielnie.

Jak wypożyczyć elektryczne rowery miejskie?

Proces wypożyczenia roweru rozpoczyna się tak naprawdę począwszy od rejestracji na stronie internetowej i wpłaceniu opłaty inicjalnej (minimalnie 10 złotych). Identyfikatorem w systemie jest otrzymany drogą smsową indywidualny PIN. Następnie możemy udać się do danej stacji rowerów miejskich i postępując zgodnie z komunikatami na wyświetlaczu, cieszyć się jazdą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/

https://orally.info/wartosciowy-wyjazd-na-oboz-dla-dziecka/ https://rupaulonfox.com/niezbednik-jezdzca-spodnie-do-jazdy-konnej-i-sztyblety/ http://ngenuity.org/jaki-kask-jezdziecki-wybrac/