poniedziałek, 27 marca, 2023
Ciekawe

Co warto wiedzieć starając się o zasiłek na dziecko w Norwegii?

648Views

Życie w Norwegii jest niewątpliwie bardzo atrakcyjne z punktu widzenia wielu Polaków. Ta malownicza kraina słynąca z fiord oferuje nie tylko wysokie zarobki, pozwalające na łatwe podwyższenie standardów życia, ale także jest w stanie zapewnić swoim mieszkańcom atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych.

 

Zasiłek na dziecko w Norwegii oraz inne świadczenia socjalne

Jeżeli żyjemy w Norwegii i urodziło nam się dziecko, możemy starać się o zasiłek rodzinny, który wypłacany jest na każde dziecko i wynosi on 970 NOK miesięcznie. Zasiłek na dziecko w Norwegii możemy otrzymać także w formie wyrównania do 3 lat wstecz. Mieszkając w Norwegii możemy dodatkowo starać się o zasiłek opiekuńczy dla dzieci od 13 do 23 miesiąca życia, becikowe (jednorazowe świadczenie), czy zasiłek ciążowy, przeznaczony dla kobiet, które z uwagi na przyczyny zdrowotne musiały podczas ciąży zrezygnować z pracy.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać zasiłek na dziecko w Norwegii?

 

Aby możliwe było ubieganie się o zasiłek na dziecko w Norwegii niezbędne jest spełnienie trzech podstawowych warunków. Pierwszym z nich jest konieczność osiągania wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę, prowadzenia działalności gospodarczej, kontraktu – wszystkie formy zatrudnienia muszą być zatem objęte składkami na ubezpieczenie społeczne w Norwegii. O świadczenie mogą ubiegać się także osoby, które pobierają świadczenia równoważne z pracą, takie jak na przykład zasiłek chorobowy, zasiłek dla bezrobotnych, czy zasiłek rodzicielski. Osoba ubiegająca się o świadczenie musi również odprowadzać składni na trygdeavgift, czyli ubezpieczenie społeczne.  Ostatnim warunkiem niezbędnym do tego, aby otrzymać zasiłek na dziecko jest stałe zameldowanie wraz z dziećmi do lat 18 na terenie Norwegii.

 

 

https://adelewashere.com/sklep-jezdziecki-z-szerokim-asortymentem-katalogowym/ https://energoefekt.com.pl/jazda-konna-jako-sport-ogolnorozwojowy/ https://absenting.com.pl/sport-idealny-bez-wzgledu-na-wiek-jazda-konna/