środa, 24 lipca, 2024
Motoryzacja

Ciągnik MAN automat – wygoda i ekonomia  

973Views

Ciągniki siodłowe najlepszych marek są bardzo poszukiwanymi pojazdami, które każda osoba chciałaby mieć w swojej flocie. Bardzo często wybierany jest ciągnik DAF, Iveco, Mercedes czy też ciągnik MAN. Automat jest jednym z najwygodniejszych opcji dla ciągnika MAN ze względu na łatwość prowadzenia pojazdu, ale i oszczędność paliwa. W jaki sposób MAN – automat wpływa na ergonomię jazdy?

 

Ciągnik siodłowy MAN w automacie – co daje użytkownikowi?

 

Ciągnik siodłowy MAN automat jest bardzo poszukiwanym typem ciężarówki, który przedsiębiorcy uwielbiają mieć w swojej firmie. Ze względu na automatyczną skrzynię zmiany biegów to sam komputer dobiera kiedy zmienić bieg na wyższy lub kiedy zredukować go na niższy. Ogranicza to ryzyko błędów kierowcy, który zawsze zmienia biegi z lekkim opóźnieniem, bądź robi to za wcześnie. Komputer wie jak idealnie wrzucić bądź zredukować bieg aby parametry jazdy były najbardziej ekonomiczne. Przekłada się to na wartości spalania paliwa przez dany pojazd, które w perspektywie miesięcy korzystania z samochodu ciężarowego potrafią zrobić różnicę. W obecnych czasach paliwo jest bardzo drogie dlatego każda jego oszczędność jest pożądana.

 

Ciągnik siodłowy MAN automat jest również bardzo dużym udogodnieniem z perspektywy kierowcy pojazdu ciężarowego. Nie musi on cały czas zmieniać biegów, a dodatkowo ma wolną jedną stopę co po prostu zwiększa komfort prowadzenia pojazdu – zwłaszcza w zatłoczonych ulicach czy korkach przez które czasem samochody ciężarowe są zmuszone przejechać. Dzięki temu kierowca jest mniej zmęczony i może prowadzić samochód z większą czujnością.

 

Ciągniki siodłowe MAN w stanie używanym

 

Istnieje wiele modeli używanych pojazdów ciężarowych MAN z automatyczną skrzynią biegów, które można kupić na giełdach. Dzięki temu wcale nie trzeba inwestować ogromnych pieniędzy w nowy samochód, który tylko straci na wyjeździe z salonu. Wystarczy jedynie dobrze poszukać, a z pewnością znajdzie się swój wymarzony okaz!

lelobos.pl nahp.com ism-tr.org