środa, 17 kwietnia, 2024
Ciekawe

Brązowa Odznaka Jeździecka – czym jest i kto może się o nią ubiegać?

576Views

Brązowa Odznaka Jeździecka jest obecnie jednym z trzystopniowej odznaki jeździeckiej, które mają sprawdzać umiejętności jeździeckie oraz wiedzę teoretyczną jeźdźca. Odznaka ta pozwala na rozpoczęcie prawdziwej, sportowej kariery, warto wiec przystąpić do egzaminu i zdobyć ją jak najwcześniej.

Co daje Brązowa Odznaka Jeździecka?

Brązowa Odznaka Jeździecka to pierwszy stopień w drodze do kariery zawodowego jeźdźca. Odznaka ta uprawnia do startów w zawodach regionalnych do klasy L w skokach oraz zawodach regionalnych do klasy P w ujeżdżaniu. Brązowa Odznaka Jeździecka uprawnia również podejście do kursu na Instruktora Rekreacji Ruchowej oraz Instruktora Jeździectwa Powszechnego. Brak Brązowej Odznaki oznacza, że startować można wyłącznie w zawodach towarzyskich. Egzamin na odznakę sprawdza praktyczne umiejętności jeźdźca zgodnie z wymaganiami klasycznej sztuki jeździeckiej. Brązowa Odznaka Jeździecka może być zdobywana przez dzieci siedmioletnie (wg rocznika). Jakie zagadnienia są brane pod uwagę na egzaminie do Brązowej Odznaki Jeździeckiej? Przede wszystkim jest to próba ujeżdżeniowa oraz próba skokowa. Kandydaci do Odznaki muszą również zdać test z wiedzy teoretycznej.

Brązowa Odznaka Jeździecka – co jeszcze warto wiedzieć?

Okazuje się, że nie każdy musi zdawać egzamin na Odznakę Brązową. Z egzaminu praktycznego zwolnieni są zawodnicy posiadający dowolną odznakę sportową. Samo przystąpienie do egzaminu, niezależnie od wyniku, ma swoje dobre strony – umiejętność jazdy i pokonywania toru przeszkód jest oceniana przez doświadczonych jeźdźców. Po zakończonym egzaminie mogą oni wskazać elementy, które wymaga poprawy. Aby zgłosić chęć uczestnictwa w egzaminie konieczne jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i wysłanie jej do biura ośrodka posiadającego uprawnienia do prowadzenia tego typu egzaminów.

 

kerc.com zobacz https://www.rmfclassic.pl/polecamy/Inne