środa, 24 lipca, 2024
Technologia

Animacje w nowym wymiarze

1.84KViews

Jak wykonać animację w trójwymiarze? Jak zapoznać się z techniką dokładnego projektowania, dzięki czemu w przyszłości będzie można wykonać samodzielnie grę? Takie działania nie są łatwe. Są jednak do opanowania, jeżeli poznamy dobre programy komputerowe.

Polski kurs Blendera

Tworzenie animacji 3D, jak również gier komputerowych ułatwić nam może Blender. Jest to znany program komputerowy, którego obsługi można nauczyć się samodzielnie lub też przy pomocy innych specjalistów. Darmowy kurs Blendera dostępny jest na wielu platformach internetowych. Niektórym wystarczy taka samodzielna nauka, dzięki czemu wszystko opanują w perfekcyjny sposób. Innym przyda się kurs pod okiem fachowców, którzy dosłownie będą wszystko tłumaczyć, krok po kroku podczas kilku spotkań. Tylko od nas oraz od naszych możliwości zależy to, który kurs będzie dla nas bardziej odpowiedni.

Teoria i praktyka

Trzeba jednak liczyć się z tym, że czekają na nas nie tylko same ćwiczenia, ale również duża porcja wiedzy. Bez tej wiedzy nie mamy najmniejszych szans na poznanie bardziej zaawansowanych rzeczy. Dlatego też na takim kursie, niezależnie od wybranej formy, trzeba zapoznać się w pierwszej kolejności z interfejsem użytkownika, a dopiero potem przejść do takich rzeczy, jak tworzenie podstawowych animacji – chociażby kostki Rubika lub piłki spadającej ze znacznej wysokości. W następnych krokach będziemy uczyli się również o teksturach, udawaniu skupień światła, przestrzeniach wektorowych w tym programie i wielu innych skomplikowanych sprawach. 

zobacz lelobos.pl nahp.com