niedziela, Sierpień 25, 2019
Ciekawe

Wady gazobetonu

107Views

Beton komórkowy ma stosunkowo bardzo niewiele słabych elementów, które można byłoby przekuć w jakiekolwiek wady.

Jeśli poddamy analizie gazobeton pod względem tematów takich jak gazobeton ceny, zaprawa ytong cena oraz gazobeton zalety, z pewnością uzyskamy dużo więcej wniosków.Z pewnością przy użyciu gazobetonu do stawiania z nich wszelkiego rodzaju konstrukcji należy przestrzegać niezwykle dokładnie sztuki budowlanej, ponieważ nie ma dodatkowych warstw ocieplenia, które mogłyby przykryć ewentualne błędy.W momencie w którym ściany naszego domu zostaną wymurowane z niewystarczającą dokładnością, wtedy istnieje możliwości problemów związanych z przemarzaniem.

Mostki termiczne pojawiają się zwłaszcza:

– wokół otworów okiennych i drzwiowych,
– wokół wieńców stropowych,
– wzdłuż spoin pomiędzy bloczkami.

W celu uniknięcia takiej sytuacji warto rozważyć użycie dodatkowej izolacji albo nadproży, elementów wieńcowych i pustaków stropowych z gazobetonu. W innym wypadku ratunkiem będzie klej do silikatów.

DUŻA NASIĄKLIWOŚĆ GAZOBETONU

Jeśli wyróżniać już jakąkolwiek wadę gazobetonu to można wymienić jej porowatą strukturę, która sprawia, że gazobeton jest materiałem, który bardzo łatwo chłonie wilgoć z najbliższego otoczenia.Jeśli beton komórkowy ulegnie nawilgoceniu, wtedy w znacznym stopniu zmniejszają się parametry związane z termoizolacyjnością oraz jego wytrzymałość na ściskanie.

Kiedy temperatura otoczenia będzie spadać w okolić zera, wtedy gazobeton może ulec skruszeniu, dlatego też z tego materiału nie powinno się budować, ani tworzyć powierzchni, które będą około 20-50 centymetrów poniżej powierzchni gruntu.

MOSTKI TERMICZNE

Mostki bardzo często pojawiają się wokół wszelkiego rodzaju otworów okiennych i drzwiowych, wzdłuż wieńców stropowych oraz wzdłuż spoin pomiędzy bloczkami. Jeśli nie uda nam się podczas prac konstrukcyjnych zapobiec takim mostkom termicznym, wtedy należy wybrać zaprawę (np. klej do silikatów), która będzie odpowiedzialna za wypełnienie wszelkiego rodzaju prześwitów oraz ubytków wśród jednolitej powierzchni ściany.

SŁABA WYTRZYMAŁOŚĆ NA ŚCISKANIE

Gazobetony o bardzo małej gęstości sprawiają wrażenie bardzo kruchych o słabej odporności na wszelkiego rodzaju ściskanie.Jeżeli nasze ściany będą poddawane naciskowi dużo większego obciążenia, wtedy najlepszą opcją będzie zastosowanie bloczków o znacznie większej gęstości.

GAZOBETON CENY, ZAPRAWA YTONG CENA

Gazobeton jest materiałem, który posiada bardzo konkurencyjną cenę jeśli chodzi o inne materiały dostępne na Polskim rynku, więc jest dobrym wyborem jeśli chodzi o użycie jako materiał do budowy ścian różnych budynków użytkowych.