środa, 17 kwietnia, 2024
Dom i Wnętrze

Znajdź piękny parasol do strefy ogrodowej

656Views

Eleganckie parasole ogrodowe wspaniale wypełnią przestrzeń i pozwolą nam cieszyć się latem. Jaki model wybrać?

Parasol dostosowany do potrzeb

Wybierając parasol ogrodowy przede wszystkim dopasujmy go do naszych potrzeb, wybierzmy wielkość czaszy, zadecydujmy o podstawie. Nowoczesne parasole zaskoczą nas licznymi punktami regulacji i wspaniałym wyglądem. Do najchętniej kupowanych zalicza się obecnie białe parasole ogrodowe. Parasol zapewni nam komfortowy cień podczas upalnych dni i skutecznie ochroni przed silnym promieniowaniem UV. Nowoczesne parasole ogrodowe posiadają wiele punktów regulacji, przez co możliwe jest dopasowanie ich do naszych potrzeb.

Jaką podstawę do parasola wybrać?

Obecnie parasole ogrodowe bez trudu umieścimy w ogrodach, na tarasie czy balkonie. Ułatwią to różnorodne podstawy, dedykowane dla różnych potrzeb. Chcąc zakotwiczyć parasol w ziemi wybierzmy podstawę z włókna szklanego, które można wkopać w ziemię. Włókno szklane jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć. Na tarasach i balkonach sprawdzą się najlepiej podstawy z niewielkimi kółkami, które możemy przesuwać po gładkich powierzchniach. Do wyboru mamy również podstawy klasyczne, o dużej wadze.

Jak dbać o parasol ogrodowy poza sezonem?

W czasie jesieni i zimy, jak również podczas wakacji i nieobecności w domu warto zadbać o to, aby nasze parasole były odpowiednio chronione. Najlepszym sposobem na to są dedykowane pokrowce na parasole, które znajdziemy u topowych producentów. Pokrowce tworzone są z lekkich i przewiewnych tkanin poliestrowych, dzięki czemu możliwa jest swobodna cyrkulacja powietrza. To wpływa na zahamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni czaszy parasola. Pokrowce dedykowane są na parasole z nogą boczną i centralną.

https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ Industrialny metalowy kwietnik stojący https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/