poniedziałek, 27 marca, 2023
Dom i Wnętrze

Znajdź inspirację na wyjątkowe miejsce wypoczynkowe w ogrodzie

996Views

Stworzenie wymarzonego ogrodu czy przestrzeni wypoczynkowej na tarasie jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Do naszej dyspozycji producenci oddają nie tylko wyjątkowe i trwałe meble, ale i liczne dodatki, których zadaniem jest dbanie o nasz komfort. Szukając pomysłu na interesujące realizacje w ogrodzie warto zapoznać się z naszymi propozycjami!

Piękne pergole ogrodowe – znajdź model dopasowany do swoich potrzeb

Nowoczesne zadaszenie tarasu czy ogrodu wybierane jest coraz częściej – powodem jest zazwyczaj chęć zapewnienia sobie komfortowego cienia podczas największych upałów. Szukając innowacyjnych rozwiązań warto sprawdzić, czym jest pergola ogrodowa. Ten wyjątkowy produkt nie tylko ochroni nas przed promieniowaniem UV, ale i pozwoli na korzystanie z tarasu czy ogrodu, kiedy pogoda popsuje nam szyki!

Jaką pergolę wybrać?

Możliwości jest naprawdę wiele. Pergole ogrodowe wznoszone są na antykorozyjnych profilach aluminiowych, zabezpieczonych przed promieniowaniem słonecznym i wilgocią. Wewnątrz konstrukcji znajduje się system odprowadzania wody. Kolor konstrukcji można wybrać z szerokiej palety klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych, przez co pergola zyska bardziej naturalny wygląd.

Ciekawe systemy zadaszenia pergoli

Pergola może być zadaszona na kilka sposobów. Najbardziej pożądanym są dachy lamelowe, tworzone z malowanych proszkowo paneli aluminiowych. Panele mogą obracać się o 135 stopni, przez co użytkownik decyduje o ich pozycji i o tym, jak wiele światła ma wpadać pod pergolę. Dachy tworzone są także z tkanin technicznych pokrytych poliuretanem. Takie połączenie sprawia, że materiał jest w pełni odporny na działanie wody oraz wnikanie kurzu.

Pergola może zostać uzupełniona o wewnętrzne oświetlenie, panele boczne chroniące przed silnymi podmuchami wiatru czy też promiennikami ciepła. Te ostatnie umożliwią korzystanie z przestrzeni wypoczynkowej również jesienią!

 

 

https://absenting.com.pl/w-polsce-czy-za-granica-czyli-jaki-oboz-dla-dziecka-bedzie-lepszy/ https://datoura.org/akcesoria-dla-konia-ktore-okaza-sie-niezbedne/ https://adoptastate.org/odpowiednie-oficerki-jezdzieckie/