poniedziałek, 27 marca, 2023
Ciekawe

Żaglówką przez Bałtyk

680Views

Morze Bałtyckie można zwiedzić w różne sposoby, jednym z nich jest rejs żaglówką. Odbywając rejs po Bałtyku można uzyskać godziny stażu, które są niezbędne do uzyskania opinii kapitana, która następnie może przyczynić się do uzyskania patentu żeglarskiego.

Rejsy po Bałtyku żaglówką

Takie rejsy odbywają się przez cały rok dla każdej osoby, która tylko wyraża chęć na taką przygodę. Dzięki rejsowi można poznać nieznane regiony naszego, pięknego, polskiego morza. Oprócz wyjątkowych wspomnień można przekonać się jak wygląda wypłynięcie na głębokie morze i jak wygląda życie na pokładzie.

W zależności od wyboru rejsu, można być czynnym uczestnikiem ale także zwykłym obserwatorem. Przewoźnicy oferują rejsy stażowe obejmujące wycieczkę po wszystkich większych portach morza Bałtyckiego.

Jak przygotować się na pierwszy rejs żaglówką?

Jeśli jest możliwość pożeglowania po jeziorach lub stawach przed wypłynięciem na Bałtyk – warto spróbować. Takie przygotowanie pozwoli na lepsze poznanie żaglówki oraz sprzętu niezbędnego do takiej wycieczki. Jednak jeśli ktoś lubi wyzwania, najlepiej wybrać się w podróż z doświadczonymi osobami posiadającymi patent.

Warto pamiętać, że Bałtyk nie jest głębokim morzem, dlatego często powstają mielizny, głównie u ujścia rzek. Przez to pojawiają się również osady na powierzchni wody. Na morzu Bałtyckim jest bardzo duży ruch statków, ponieważ podróżują zarówno statki turystyczne jak i transportowe.

Pierwszy rejs po Bałtyku

Oprócz nastawienia psychicznego dobrze będzie przygotować się fizycznie. Przede wszystkim, przygotowując się na wypłynięcie w morze, trzeba pamiętać, że rejsy po Bałtyku bywają trudne, zimne i na pewno będzie bujać przez większość o ile nie przez cały czas. Boisz się, że dopadnie cię choroba morska? Bez obaw – nawet doświadczonym żeglarzom zdarza się wychylić za burtę aby ulżyć organizmowi.

Niezależnie od tego czy wypływamy na kilka godzin czy kilka dni, są rzeczy, które będą niezbędne. Jakie to rzeczy? Przede wszystkim sztormiak, kalosze, śpiwór oraz pożywienie. Jeśli chodzi o ubrania – trzeba się liczyć ze zmienną pogodą. W naszym bagażu powinna znajdować się ciepła bluza, nakrycie głowy oraz komplet wygodnych ubrań na przebranie.

Rejsy po Bałtyku organizuje Agencja Żeglarska Kubryk

http://scott2012.org/metodyka-wdrozenia-certyfikatu-iso-9001/ https://puneonlinemall.com/pierwsze-godziny-nauki-jazdy-konnej/ https://puneonlinemall.com/pogoda-w-turcji-w-sezonie/