środa, 24 lipca, 2024
Ciekawe

Wybieramy krzesełko do karmienia

1.2KViews

 

Kiedy maluszek umie już samodzielnie siedzieć, a jego dieta jest znacznie bogatsza niż w kilku pierwszych miesiącach życia, warto pomyśleć o zakupie krzesełka do karmienia. Czym kierować się podczas wizyty w sklepie z artykułami dla najmłodszych? Sprawdź nasze rady i znajdź idealne krzesełko do karmienia swojej pociechy!

Czym powinno charakteryzować się krzesełko do karmienia?

Krzesełko do karmienia przeważnie przydaje się już około ósmego miesiąca życia dziecka. Jego zadaniem jest zapewnienie dziecku (oraz karmiącemu go rodzicowi) wygody podczas spożywania posiłków oraz ułatwienie nauki samodzielnego jedzenia. Mebel będzie spełniał swoją rolę tylko wtedy, kiedy będzie stabilne i bezpieczne. Wybierz krzesełko z oparciem zapewniającym odpowiednie podparcie w okolicy łopatek. Ważne jest, aby wybrany model wyposażony był w szelki zapobiegające wypadnięciu ruchliwego malucha. Zwróć uwagę na podstawę mebla. Krzesełko powinno być osadzone na stabilnych, antypoślizgowych nogach.  Ponadto, wybierz model wykonany z materiałów, które łatwo utrzymać w nienagannej czystości.

Zakup na lata

Każdy rodzic wie, że dzieci rozwijają się bardzo szybko. Aby nowy zakup posłużył dziecku znacznie dłużej, niż tylko przez kilka miesięcy, wybierz model o zaawansowanej regulacji. Absolutnym minimum jest regulowany podnóżek, który można dopasowywać do zmieniającego się wzrostu dziecka. Czołowe marki proponują krzesełka, które jednym szybkim ruchem przekształcić można w niski taboret. Zwróć uwagę na tackę pełniącą funkcję stoliczka: ona również powinna być regulowana. Kiedy dziecko wyrośnie już z mebla, krzesełko będzie mogło pełnić funkcję hokera dostawianego do klasycznego stołu w jadalni.

 

 

ism-tr.org zobacz nahp.com