środa, 17 kwietnia, 2024
Ciekawe

Ubezpieczenie OC – od czego zależy jego wysokość?

915Views

Kupno swojego samochodu oznacza konieczność jego ubezpieczenia. O ile wykupienie polisy AC jest dobrowolne, o tyle każdy kierowca jest zobowiązany do nabycia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, czyli OC. Od czego zależy wysokość składki? Sprawdź!

Co wpływa na wysokość składki?

Cena składki za podstawowe ubezpieczenie komunikacyjne uzależniona jest od wielu czynników. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy markę i model samochodu, pojemność silnika oraz przebieg. Na podstawie tych parametrów ubezpieczyciel może oszacować wypadkowość danego pojazdu oraz orientacyjny koszt jego ewentualnej naprawy. Nie bez znaczenia są również dane właściciela pojazdu – data jego urodzenia i wydania prawa jazdy, miejsce zamieszkania, stan cywilny, a nawet to, czy posiada on dzieci. Sporym odciążeniem dla portfela jest posiadanie zniżek, na przykład za bezszkodową jazdę. Najwięcej za ubezpieczenie zobowiązani są płacić młodzi, niedoświadczeni kierowcy nieposiadający żadnych ulg i osoby, które pierwszy raz zostają właścicielami własnego pojazdu.

Kierowco! Nie przepłacaj!

Zakres ochrony ubezpieczenia OC określony jest ustawowo, dlatego oferta każdego towarzystwa jest taka sama. Mimo tego, każde towarzystwo określa swoją własną cenę, jaką właściciel pojazdu musi zapłacić za wykupienie polisy. Znalezienie najkorzystniejszej opcji znacznie ułatwiają specjalne kalkulatory, takie jak ten dostępny na stronie mfind.pl. Aby przekonać się, jaka polisa będzie najtańsza, wystarczy wypełnić podstawowe dane osobowe właściciela wozu oraz określić parametry techniczne samochodu, a system automatycznie porówna oferty dziesiątek firm ubezpieczeniowych.

zobacz wiecje Taboret industrialny stołek w stylu loft https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/