niedziela, 3 marca, 2024
Dom i Wnętrze

Tarasola – sposób na przyjemny czas w ogrodzie

843Views

Odpoczynek we własnych ogrodach czy na tarasach to najlepszy sposób na relaks, odcięcie się od codziennych problemów. Dysponując nawet niewielkim tarasem możemy zaaranżować miejsce, które będzie ulubionym dla wszystkich domowników. Odpowiednio zaaranżowany taras pozwoli na delektowanie się podwieczorkiem w promieniach słońca, ale również na pracę czy stworzenie bezpiecznego miejsca do zabawy dla dzieci.

Skuteczna ochrona przed słońcem w formie tarasoli

Aranżując nasz taras zazwyczaj skupiamy się na meblach – pragniemy, aby były one wygodne, komfortowe, trwałe. Znacznie rzadziej zastanawiamy się jak w skuteczny sposób uchronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym. Tu z pomocą przychodzą nam producenci nowoczesnego zadaszenia, tacy jak tarasola.pl. Zadaszenie w formie tarasoli to propozycja dla osób, które szukają w elementach ogrodowych zarówno funkcjonalności, jak i piękna. Nowoczesna tarasoli wzbogaci przestrzeń przydomową i sprawi, że każda chwila na tarasie będzie bardziej udana. Co warto wiedzieć o tarasolach?

Nowoczesna tarasola w naszych ogrodach

Tarasole wznoszone są na konstrukcjach aluminiowych malowanych proszkowo. Ich kolor może być wybrany z szerokiej palety kolorystycznej. Producenci umożliwiają również zamówienie konstrukcji… imitującej naturalne drewno! Konstrukcja wznoszona jest w taki sposób, aby była wytrzymała i odporna na silniejsze podmuchy wiatru.

Na szczycie tarasoli umieszczony jest dach. W najpopularniejszym modelu wybieranym przez klientów dach wykonany jest z ruchomych, aluminiowych lameli, które mogą obracać się wokół własnej osi. Użytkownik sam decyduje o ich ustawieniu oraz o tym jak wiele światła wpada pod tarasolę. Dachy są całkowicie wodoodporne – oznacza to, że w czasie deszczu ochronią nas przed wodą i umożliwią odpoczywanie blisko natury bez ryzyka przemoczenia.