poniedziałek, 27 marca, 2023
Dom i Wnętrze

Sztuka bezgraniczna we wnętrzach

SSUCv3H4sIAAAAAAAEAJ2RTW7DIBCF95V6B4u1LRkRO6FXiboYw8QdhZgKcKoq8t0L/pFm3R3vm3kwb3i9v1WVGCCSER/Vq6isybk5pgCJ/JRxW+8cLSUfCFyBhS1rRcQEaY4YyxU7MpBwzL0b3P3HO9dNV0dhLWZHLglRMxbnYWUHWup/O7fD5xEFRpzM7zowCxLQIWxBrluruP8kDA8e7UkWPdMwW/Is5dMbcMWg2M3fgQxNI7P59IWBbyyv3D8YmHxaJ9mDCZtXWqRUUvUn3Urd9Z1sL+osjm/w5k6Wz0q2ODqLN9mhbhTaoTkNcG6gh0uDWgIolOqmu7yp5Q+CzAAuDgIAAA==
894Views

Istotą tworzenia jest proponowanie światu nowych jakości, interpretacji i wizji. Tworzyć to znaczy kreować rzeczy i myśleć nieszablonowo. Nawet jeśli twórczość stanowi przykład klasyki, to zawsze wiąże się z nowym głosem, z odkrywczością, ze spojrzeniem na świat z odmiennej perspektywy. Kreatywność to także działanie bezgraniczne. To znoszenie podziałów. Szczególnie sztuka współczesna charakteryzuje się takim przekraczaniem kolejnych granic. Stylistycznych, historycznych, estetycznych. To burzenie konwencji i budowanie jej na nowo.

Nowoczesne koncepcje estetyczne i nowoczesne wnętrza

Filozofia postmodernistyczna kieruje uwagę twórców ku temu, co dziwne, odmienne, wyróżniające się, epizodyczne. Jako swoją przestrzeń traktuje także codzienność i wszelkie jej zakamarki. Szare mury, komercyjne korytarze, poczekalnie dworcowe, ubrania, ulice i place. Także wnętrza mieszkalne stają się obszarem prezentacji sztuki. Zarówno w dosłownej postaci obrazów, rzeźb i instalacji, jak i w formie designerskich mebli oraz dodatków. Sztukę dla wnętrz, w obu odsłonach, prezentuje się tutaj: artvesta.pl.

Wnętrzarskie ekspozycje

Nowoczesna przestrzeń mieszkalna bardzo często staje się rodzajem przestrzeni wystawienniczej. Preferuje się rozległe wnętrza, nieoddzielone od siebie, w których jest dużo miejsca na sztukę. Na wielkoformatową fotografię zawieszoną nad minimalistyczną sofą. Na zaskakującą rzeźbę umieszczoną na biżuteryjnej komodzie lustrzanej. Na plakat w stylu retro, który podziwia się w przedpokoju. Na obraz stworzony przez artystę współczesnego, dekorujący elegancką kuchnię. Sztuka przenika do każdego zakamarka. Także jako designerskie stoliki wykonane z drewna pochodzącego z odzysku. Jako industrialne regały przypominające matematyczne wykresy. Jako neobarokowe sofy z motywami pop-artu.

https://adoptastate.org/odpowiednie-oficerki-jezdzieckie/ https://energoefekt.com.pl/jazda-konna-jako-sport-ogolnorozwojowy/ https://promyana-bg.org/dofinansowanie-do-kursu-jezyka-angielskiego-dla-firm/