piątek, 21 czerwca, 2024
Ciekawe

Słabe punkty na rynku NFT

651Views

Blockchain development pokazał, że pojawiły się i wciąż będą się pojawiać nowe produkty, które będą na bieżąco budzić zainteresowanie. Jednym z takich produktów jest rynek NFT, znajdujący wielu odbiorców. Pomimo tego, że wciąż następuje blockchain software development, rynek NFT ma kilka słabych punktów, jakie stanowić mogą potencjalne zagrożenie dla inwestorów.

Wsparcie w działaniach

Mówi się, że teraz jest dobry czas na to, aby tworzyć w oparciu o NFT. Całkiem możliwe, że tak faktycznie jest. Warto więc wykorzystać do tego okazję, ale trzeba również pamiętać o ochronie dla siebie i swojego produktu na rynku. The best way to protect your marketplace from NFT Vulnerabilities jest w stanie zaoferować firma 10clouds, która już od wielu lat działa na rynku, zapewniając dostęp także do blockchain application development. Warto zaufać ludziom, którzy doskonale znają się na technologii blockchain, od wielu lat analizując wszystko to, co jej dokładnie dotyczy. Oni również mogą opowiedzieć o atakach, jakie mają miejsce na rynku NFT.

Ataki phishingowe

Każda blockchain development company, która działa w kwestii NFT wie, że musi bronić się przed takimi właśnie atakami. Jeden z najgłośniejszych ataków phishingowych miał miejsce w roku 2022. Wtedy to zostali zaatakowani fani CryptoBatz. Za ten właśnie projekt (nie za atak) odpowiada jedna z najgłośniejszych gwiazd rocka – Ozzy Osbourne. Wiele osób zostało przekierowanych na stronę phishingową. Jak więc widać – niezależnie od tego, kim się jest, zaatakowana może zostać każda osoba.

Wyciąganie dywanów

Nazwa, która opisuje to, jak usuwa się płynność ze zdecentralizowanej puli płynności wymiany. Posiadacze tokenów, które udało im się zarobić ciężką pracą, mogą stać się ofiarami takich ataków. Najlepszym przykładem na oszustwo tego typu jest Gra Squid. Rynek szacuje, że oszuści mogli zgarnąć wtedy ok. 3,3, miliona dolarów. Aczkolwiek, kwota może być większa. W pewnym momencie wartość gry osiągnęła zawrotną cenę 2800 USD. Nagle jednak nikt nie wiedział, gdzie ta gra się podziała. Szybko została wycofana z rynku, bez żadnego słowa. W taki sposób działają właśnie osoby, które bazują na wyciąganiu dywanów. Wypuszczają świetny produkt, wzbudzając nagłe zainteresowanie, co pomaga podnieść jego cenę. W tym czasie nabija się także kasa oszustów. Kiedy uznają oni, że nie są w stanie więcej wyciągnąć od potencjalnych inwestorów, nagle znikają z rynku, ciesząc się całkiem sporą ilością pozyskanych pieniędzy. 

 

https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/