niedziela, 3 marca, 2024
Ciekawe

Rozwód po polsku – o czym musimy wiedzieć?

909Views

Rozpad małżeństwa to złożony i bolesny proces, którego finiszem zazwyczaj jest rozwód. Sprawy rozwodowe są jednymi z najczęściej prowadzonych w polskich sądach, a ilość rozwodów rośnie z roku na rok. Jak poradzić sobie z czasie rozwodu? Czy konieczne jest zatrudnianie adwokata? W czym mogą pomóc nam mediacje i mediator?

Rozwód bez orzekania o winie

Dużą część prowadzonych spraw rozwodowych nie ma podstaw do tego, aby orzekać o winie. W takiej sytuacji często orzeczenie rozwodu jest formalnością. Bardzo często zdarza się, że małżonkowie wcześniej korzystają z pomocy mediatora, i wspólnie określają plan podziału majątku czy też dochodzą do porozumienia w kwestii opieki nad małoletnimi dziećmi. Współpraca małżonków jest mile widziana w oczach sądu – w takich sytuacjach docenia on chęć porozumienia się i często wydaje decyzję o rozwodzie już podczas pierwszego czy drugiego posiedzenia. Mediator może być również wskazaniem sądu, kiedy małżonkowie na sali rozpraw nie potrafią dojść do porozumienia – w obecności mediatora muszą oni uzgodnić najważniejsze kwestie związane z rozwodem. O procesie rozwodowym przeczytamy więcej na stronie http://adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje/.

Znajdź doświadczonego adwokata

Jeśli rozpad naszego małżeństwa nastąpił z winy współmałżonka słusznie możemy ubiegać się o sprawiedliwość przed sądem. W takich sytuacjach warto zatrudnić doświadczonego adwokata, który nie tylko wspomoże nas swoją wiedzą, ale również podpowie, jakie ścieżki i rozwiązania prawne warto zastosować, aby uzyskać oczekiwane efekty w sądzie. Podstawą jest zapoznanie adwokata z naszą sytuacją – adwokat musi bezstronnie i na chłodno ocenić nasze szanse w sądzie. Podejmując się współpracy z nami ma on obowiązek bronić naszego dobrego imienia i odwodzić nas od kroków, które mogłyby pogorszyć naszą sytuację prawną.