poniedziałek, 27 marca, 2023
Dom i Wnętrze

Rodzaje wędzarni ogrodowych

511Views

Wędzarnia ogrodowa to urządzenie wykorzystujące dym do przetwarzania wędlin, mięsa lub serów. Wiele osób chętnie używa takiego sprzętu, by nadać jedzeniu niepowtarzalnego smaku i zapachu. Jakie rodzaje wędzarni są najczęściej stosowane?

Wędzarnia blaszana

Dużą popularnością cieszy się wędzarnia ogrodowa wykonana ze stali. Urządzenie to posiada zwykle dość niewielką komorę i charakterystyczny kształt, który może przypominać szafę. Produkty, które wiesza się na hakach, mogą być wędzone dwiema metodami – na zimno i na gorąco.

Tego rodzaju wędzarnia jest lekka i mobilna. Nieduże wymiary sprawiają, że nie ma problemu, aby przenieść sprzęt w wybrane miejsce. Bardzo to ułatwiają także dodatkowe uchwyty, w które wyposażone jest urządzenie.

Wędzarnia elektryczna

Ten rodzaj na pewno wyróżnia duży komfort obsługi. Wędzarnia ogrodowa elektryczna posiada akcesoria w postaci termostatu i grzałki, które dbają o odpowiednią temperaturę urządzenia. Ponadto sprzęt może posiadać różnorodne opcje i udogodnienia (np. generator pary), dzięki którym jest jeszcze bardziej funkcjonalny.

Wybór wędzarni elektrycznej powinien być uzależniony od potrzeb użytkownika. Osoby, które planują taki zakup, muszą wcześniej sprawdzić określone parametry. Z im większą mocą działa grzałka oraz im bardziej pojemna jest komora, tym większą ilość produktów spożywczych można konserwować.

Wędzarnia murowana

Do wykonania takiego rodzaju wędzarni ogrodowej wykorzystuje się cegłę, kamień lub beton. Materiały tego typu z pewnością przekładają się na wygląd urządzenia i estetykę całego ogrodu. Nie jest to oczywiście najistotniejsza kwestia, ale dla wielu użytkowników ma duże znaczenie.

Główną cechą takiej wędzarni jest jej masywność. Z tego powodu wymaga ona montażu na mocnym, twardym fundamencie. Firmy, które zajmują się produkcją takich urządzeń, mogą pewne elementy dostosować indywidualnie do danego klienta.

Wędzarnia drewniana

Najbardziej klasyczny typ to wędzarnia z drewna. Konstrukcja na pewno prezentuje się dość imponująco pod względem wizualnym. Wędzenie w takich modelach przeznaczone jest zwykle dla koneserów lub osób, których wiedza jest już nieco bardziej zaawansowana.

Różne są też metody montowania takiego rodzaju urządzeń. Użytkownik może również wybrać pomiędzy opcją impregnowaną a całkowicie surową. Najważniejsze, by decyzja odnośnie modelu kupowanej wędzarni oparta była na indywidualnych potrzebach każdego zainteresowanego takim sprzętem.

Wędzarnie ogrodowe znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

https://rupaulonfox.com/zagadnienia-zwiazane-z-iso-9001/ https://datasolutions.com.pl/plan-na-ferie-zimowe-dla-uczniow/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/167-kuchnia-w-stylu-loftowym