środa, 24 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Pokój z szafą w stylu skandynawskim

838Views

Jak urządzić pokój w stylu skandynawskim? Jaka powinna być szafa w stylu skandynawskim? Takie pytania zadają sobie osoby, które zakochały się w tych modnych aranżacjach. Czas przyjrzeć się propozycjom od architektów, jeżeli mamy zamiar taki styl wprowadzić do swojego domu.

Jasna szafa w stylu skandynawskim

Zanim szafa w stylu skandynawskim zostanie wniesiona do pokoju, musimy wiedzieć z jaką kolorystyką będziemy mieli do czynienia. Przede wszystkim – jasność. Nie musi to być biel, chociaż w tym przypadku będzie to najkorzystniejsze rozwiązanie. Barwy pastelowe, krem, szarości, a nawet delikatne brązy to doskonała alternatywa dla osób, które nie lubią bieli, ale i tak chcą zdecydować się na pokój w stylu skandynawskim. Ten modny i bardzo ciekawy trend sprawia, że dzięki niemu można nie tylko rozjaśnić swoje wnętrze, ale także swój dzień, poprzez wpuszczenie dużej ilości światła. Skandynawowie bardzo często decydują się na duże okna bez firan i zasłon, aby mieć jak najwięcej do czynienia ze światłem dziennym.

Prosta szafa w stylu skandynawskim

Szafa w stylu skandynawskim jest w kolorze jasnym, ale także jest bardzo prosta. To nie miejsce, gdzie stosuje się szafy z drzwiami ręcznie zdobionymi w wymyślne wzory. Mebel musi być prosty, dlatego najlepszą propozycją w tym wypadku wydaje się szafa typu komandor z drzwiami przesuwnymi, która na dodatek nie posiada widocznych na zewnątrz uchwytów. Styl skandynawskim to tak naprawdę prosta zasada – im mniej detali, tym lepiej. 

 

lelobos.pl zobacz nahp.com