poniedziałek, 27 marca, 2023
Pergola metalowa ochroni przed słońcem i deszczem!
Dom i Wnętrze

Pergola metalowa ochroni przed słońcem i deszczem!

1.54KViews

Cieplejsze dni zachęcają do tego, aby spędzać czas na świeżym powietrzu. Najlepszym miejscem do odpoczynku i relaksu okaże się nasz własny ogród! Nie musimy wyjeżdżać w odległe zakątki globu, aby cieszyć się słońcem i bliskością natury. Wystarczy odrobina czasu na to, aby zaaranżować część ogrodu na strefę relaksu. Od czego zacząć?

Wybierz miejsce osłonięte od wiatru!

Pierwszym krokiem powinno być znalezienie miejsca osłoniętego od wiatru, w którym odpoczynek nie będzie zakłócany silnymi podmuchami. Najlepsze okaże się miejsce od tylnej strony domu czy też bezpośrednio przy jego ścianach. W obu przypadkach możemy zastosować pergolę (wolnostojącą lub przylegającą do ściany budynku). Taka konstrukcja wpłynie nie tylko na estetykę miejsca wypoczynkowego, ale znacząco wpłynie na nasz komfort. Jak?

Pergola metalowa tworzona jest z ekstrudowanych profili aluminiowych – zastosowanie tego metalu sprawia, że konstrukcja jest nie tylko stabilna, ale i elegancka. Samo jej postawienie nie wymaga wiele czasu, a dodatkowo nie są konieczne zezwolenia budowlane – to spore ułatwienie! Zwieńczeniem pergoli z metalu jest baldachim, nazywany również zadaszeniem. Jest on tworzony z tkaniny technicznej, odpornej na działanie silnego promieniowania słonecznego czy też ulewnego deszczu. W nowoczesnych pergolach baldachimy są rozkładane automatycznie. To spore udogodnienie, dzięki któremu sami będziemy decydować o tym, kiedy dach ma być rozłożony, a kiedy złożony.

W poszukiwaniu pięknych mebli

Jakie meble do ogrodu wybrać? Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się meble technorattanowe – włókna technorattanowe są niezwykle odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu czy promieniowanie słoneczne. Istotne jest takżw to, że tworzywo to jest bardzo lekkie, więc przenoszenie mebli nie będzie żadnym problemem.

 

 

https://www.gama-sklep.com.pl/a/167-kuchnia-w-stylu-loftowym https://rupaulonfox.com/zagadnienia-zwiazane-z-iso-9001/ https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/