piątek, 21 czerwca, 2024
Ciekawe

Ostrzenie wierteł od a do z

6.07KViews

Wysokiej jakości wiertarki od renomowanych producentów nie należą do najtańszego sprzętu, dlatego też warto postawić na solidne wiertła, dzięki którym będzie można wykorzystać ich potencjał i wydłużyć znacząco ich żywotność. Na rynku jest bardzo wiele modeli wierteł i każde z nich wymaga ostrzenia pod różnym kątem i przy użyciu innej szlifierki.

Ostrzenie wierteł do betonu

Najtrudniejszym zadaniem jest ostrzenie wierteł do betonu i żelbetonu. Pamiętać należy o tym, że wiertła tego typu podczas swojej pracy wykonują nie tylko ruchy obrotowe, ale również udarowe, dlatego też ostrzenie wierteł jest nieco utrudnione.

Warto postawić na porządne szlifierki o dużej mocy, które wyposażone są w diamentowe tarcze. Jeżeli chodzi o wiertła do betonu to należy jak najszybciej zapomnieć o ręcznych metodach ostrzenia. Nawet doświadczone osoby nie poradzą sobie z ostrzeniem za pomocą pilnika. Wiertła do betonu są najtwardsze z wszystkich wierteł dostępnych na rynku, dlatego też wymają odpowiedniego sprzętu.

Ostrzenie wierteł kobaltowych

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można znaleźć przede wszystkim wiertła kobaltowe, które cieszą się bardzo duży zainteresowaniem. Do ostrzenia wierteł kobaltowych najlepiej nadają się popularne szlifierki oscylacyjne, które dodatkowo wyposażone są w regulację mocy. Zaleca się, aby ustawić obroty na ok. 18-19 m/s.

Dobierając powyżej wymieniony sprzęt i parametry nie ma ryzyka, że ostrza ulegną uszkodzeniu. Warto wspomnieć także i o tym, że wiertła kobaltowe mają zdecydowanie niższy kąt ostrzenia, niż tradycyjne wiertła, dlatego też trzeba je ostrzyć pod kątem ok. 115 stopni.

Ostrzenie wierteł widiowych

W Polsce bardzo cenione są także wiertła widiowe, dlatego też warto dowiedzieć się, jak można je szybko i skutecznie naostrzyć. Wiertła widiowe bardzo często wykorzystywane są do wiercenie w twardym betonie, dlatego też należy ostrzyć je tak samo, jak powyżej opisane wiertła do betonu.

Ostrzenie wierteł widiowych będzie najskuteczniejsze, gdy skorzysta się z porządnych tarcz diamentowy. Na rynku dostępne są również specjalne ostrzałki do wierteł widiowych, które są godne uwagi. Co prawda nie jest to tani sprzęt, ale dzięki niemu nie ma ryzyka stępienia wierteł widiowych.

Ostrzenie wierteł posiada w swojej ofercie firma Frezwid

https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ http://polskaniezwykla.pl/promowane/brak-ubezpieczenia-samochodu--ryzyka-i-konsekwencje-prawne https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/