piątek, 21 czerwca, 2024
Zdrowie i Uroda

Odmładzanie laserem frakcyjnym – warto?

774Views

Chcąc zredukować nieestetyczne zmarszczki, podnieść owal i zniwelować przebarwienia, stosujemy różne metody, począwszy od maseczek i kremów, poprzez delikatne kuracje wykonywane u kosmetyczki, na zabiegach medycyny estetycznej kończąc. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej nowoczesnej metodzie, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jakie korzyści niesie dla naszej skóry laser frakcyjny? Sprawdź!

Jak działają laserowe urządzenia do medycyny estetycznej?

Wykorzystywane w nowoczesnych gabinetach urządzenia do medycyny estetycznej oddziałują na skórę poprzez emitowanie lasera frakcyjnego. W procesie fototermolizy frakcyjnej wybrane partie skóry ulegają uszkodzeniu. Na skutek powstania mikrouszkodzeń aktywowane są naturalne procesy naprawcze, czego efektem jest wzrost napięcia skóry, wyrównanie jej kolorytu, spłycenie zmarszczek.

Dla kogo?

Działanie lasera frakcyjnego jest szerokie. Innowacyjne zabiegi frakcyjne są sprawdzoną klinicznie metodą redukcji objawów starzenia skóry, spłycania zmarszczek, poprawy jędrności skóry oraz usuwania przebarwień, blizn potrądzikowych, przerostowych i rozstępów. Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży, osoby cierpiące na nowotwory, cukrzycę, bielactwo i łuszczycę.

Czy to boli?

Zabiegi frakcyjne określane są jako minimalnie inwazyjne. Podczas kuracji pacjent odczuwa lekkie pieczenie skóry. Przed rozpoczęciem naświetlania laserem na skórę nakładany jest zazwyczaj żel lub krem o znieczulającym działaniu.  Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, może wystąpić lekki obrzęk, który ustępuje po 2 dobach. Zaczerwienienie znika do 10 dni. Po około 4 dniach naskórek zaczyna się złuszczać. Pełne efekty zabiegu widoczne są po 2-3 miesiącach.

https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/ https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/