poniedziałek, 27 marca, 2023
Dom i Wnętrze

Nowoczesne garnki na płytę indukcyjną

369Views

Zmiany w naszych kuchniach najczęściej dotyczą sprzętu AGD – klasyczne kuchenki gazowe chętnie zmieniamy na nowoczesne kuchnie indukcyjne. Decydując się na to rozwiązanie pamiętajmy, że konieczne będą również garnki na płytę indukcyjną. Jak działają i z jakich materiałów są one tworzone? Czy znacznie różnią się od klasycznych garnków?

Garnki na płytę indukcyjną – idealny komplet

Wybierane przez klientów komplety garnków powinny być przede wszystkim dopasowane do ich potrzeb – mówią pracownicy sklepu gerlach.pl. Mowa tu nie tylko o dopasowaniu garnków do rodzaju kuchenki, ale też ilości elementów w konkretnym komplecie, dodatkach. Współcześnie do najchętniej kupowanych zalicza się garnki na płytę indukcyjną. Decydując się na taki komplet przede wszystkim sprawdźmy średnicę elementów w komplecie – warto, aby były one zbliżone średnicą do pól grzewczych w naszej kuchence. Obecnie garnki kuchenne na płytę indukcyjną mogą być tworzone z różnorodnych materiałów, w tym również ze stali nierdzewnej. Elementem, który wyróżnia je na tle innych kompletów jest dno złożone z kilku warstw. W dnach garnków na płytę indukcyjną może być umieszczony aluminiowy dysk, który ma za zadanie równomiernie rozprowadzać ciepło wewnątrz garnka. Przekłada się do nie tylko na znacznie szybsze przygotowywanie potraw, ale również na oszczędność energii.

Funkcjonalne garnki na płytę indukcyjną

Stalowe komplety garnków na płyty indukcyjne odznaczają się przede wszystkim wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia czy ścieranie. Stal nierdzewna zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci i korozją, wysokimi temperaturami. Garnki uzupełniono o rączki oraz o uchwyty, często tworzone z materiałów i tworzyw antypoślizgowych. Wiele garnków posiada też wygodne lejki i cedzaki.

http://etapolska.pl/czapsy-na-nogach-jezdzca/ https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-zabytkowego/ https://siteopia.pl/poczatek-nowych-projektow-w-cyfrowym-swiecie/