poniedziałek, 27 marca, 2023
Dom i Wnętrze

Nietypowe wykorzystanie nadstawek do palet

Nietypowe wykorzystanie nadstawek do palet

1.37KViews

Wykorzystywanie palet do tworzenia mebli do domu i ogrodu jest ostatnio bardzo popularne i modne. Za ich pomocą bez problemu można zrobić oryginalne łóżko, kanapę, fotel czy stolik. Możliwości jest bardzo wiele. Podobnie jest w przypadku nadstawek do palet, które można wykorzystać w zupełnie inny sposób niż ich pierwotne przeznaczenie.

Nadstawki paletowe – nie tylko do transportu

Pierwotnie, nadstawki paletowe wykorzystywane są do składowania lub przewożenia różnego rodzaju towarów. Za ich pomocą można stworzyć skrzynię o dowolnych gabarytach. Są bardzo funkcjonalne z uwagi na łatwy montaż i demontaż oraz szeroki zakres ich zastosowania. Ich solidna konstrukcja w doskonały sposób zabezpiecza towar podczas transportu, ale też ułatwia jego przechowywanie i składowanie w magazynach. Nadstawki do palet mogą być drewniane, plastikowe bądź metalowe.

Na przykład nadstawki paletowe drewniane z uwagi na swą prostotę i funkcjonalność można wykorzystywać na wiele sposobów. W związku z tym, że najczęściej tworzone są z desek poddanych odpowiedniej obróbce są wolne od sinizn (mimo upływu czasu) oraz odporne na zniszczenia przez insekty. Sprawdzą się więc do przechowywana różnych rzeczy w gospodarstwie domowym, a także mogą stanowić inspirację do wielu innych projektów.

Piaskownica dla dziecka z drewnianych nadstawek paletowych

Nadstawki paletowe drewniane są dostępne w różnych rozmiarach. Standardowy rozmiar europalety to 1200 x 800 x 200 mm, więc nadstawki o takich wymiarach są najbardziej popularne. Jednak nie ma problemu z dostępnością nadstawek w niestandardowych wymiarach, np. 1800 x 800 x 200 mm. Można wykorzystać na przykład dwie nadstawki drewniane aby stworzyć fajną i oryginalną piaskownicę dla dziecka.

Drewniane nadstawki do palet posiadają zawiasy z ocynkowanej blachy odpornej na rdze, więc wytrzymają próbę czasu na powietrzu. Zawsze jednak istnieje możliwość demontażu nadstawek, złożenia ich i przechowania. Są stosunkowo lekkie i nie zajmują dużo miejsca po złożeniu.

Rabatka lub rozsadnik w nadstawce paletowej

Dostępne są także nadstawki paletowe drewniane z przegrodami, które można wykorzystać do zrobienia przydomowego rozsadnika lub też do posadzenia w nich ziół.Innym pomysłem na wykorzystanie nadstawki paletowej jest tworzenie w niej rabatek lub kompostownika.

https://beesafe.pl/porady/blokada-na-kolo/ https://handbagmonster.com/zalety-letnich-wyjazdow-zorganizowanych/ https://saw-iso.pl/bezpieczenstwo-produkowanej-zywnosci/