poniedziałek, 27 marca, 2023
Zdrowie i Uroda

Na czym polega laser frakcyjny?

668Views

Zabieg z wykorzystanie lasera frakcyjnego stosowany jest przede wszystkim w celu pozbycia się zmarszczek czy blizn. Innymi słowy, jego celem jest odmłodzenie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Z zabiegu korzystać mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Kiedy można skorzystać z zabiegu?

Laser frakcyjny skutecznie usuwa zmiany skórne oraz blizny potrądzikowe. Wszystko dlatego, iż tkanka skórna poddana działaniu lasera wytwarza nowe struktury kolagenu co wpływa na regenerację skóry. Przed zabiegiem zawsze konieczna jest konsultacja medyczna. Wszystko po to, aby przekonać się, że nie występują żadne przeciwwskazania do obycia zabiegu. Laser frakcyjny najczęściej stosowany jest w przypadku zmarszczek, blizn potrądzikowych, skóry zniszczonej przez słońce lub nadmierne korzystanie z solarium oraz przypadku posiadana szorstkiej skóry i rozszerzonych porów.

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie może być jednak wykonany zawsze. Przeciwwskazania stanowią konkretne choroby. Mowa tu przede wszystkim o łuszczycy, cukrzycy, bielactwie. Z zabiegu nie mogą skorzystać także kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące. Przeciwwskazaniem jest także dość krótki czas po zabiegu chirurgicznym.

Przebieg oraz postępowanie po zabiegu

Laser frakcyjny może mieć mieć różną moc impulsu oraz różny czas trwania impulsu. Parametry te dobierane są w zależności od konkretnego problemu. Trzeba wiedzieć, iż sam zabieg może być dość bolesny, a od jego intensywności zależeć będzie czas potrzebny na gojenie.

Bardzo ważne jest także prawidłowe postępowanie po zabiegu. Przede wszystkim przez kilka godzin po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a pacjent może odczuwać ból przypominający ból po oparzeniu. Przed 5-6 kolejnych tygodni kobiety nie mogą stosować makijażu.

Rodzaje laserów frakcyjnych

Co ważne, wyróżnić można dwa rodzaje laserów frakcyjnych. Ablacyjny oraz nieablacyjny. Laser ablacyjny ma zdecydowanie silniejsze działania. Poza tym działa zarówno na powierzchni skóry, jak i jej wewnątrz.

Nieco inaczej jest w przypadku lasera nieablacyjnego. W tym przypadku laser oddziałuje tylko na wnętrze skóry, a nie na jej powierzchnie. Jest zatem mniej intensywny. Co prawda, proces gojenia trwa dużo krócej, ale stosuje się go najczęściej do małych zmian skórnych.

https://mpfasdpic.org/kask-jezdziecki-zadbaj-o-swoje-bezpieczenstwo/ https://bestiae.pl/czas-na-wyjazd-na-zimowisko/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/71-klasyczne-meble-lazienkowe