sobota, 23 września, 2023
Dom i Wnętrze

Minimalistyczny ogród – stwórz go od podstaw

688Views

Minimalizm nie wychodzi z mody – widać to zarówno po wnętrzach mieszkań i biur, ale i w licznych ogrodach. Zaaranżowanie ogrodu czy tarasu w sposób minimalistyczny polega przede wszystkim na wybraniu odpowiednich mebli i dodatków, aby całość idealnie się dopełniała. Jakie rozwiązania wybrać, aby móc cieszyć się piękną przestrzenią wypoczynkową?

Piękne i wygodne meble dla całej rodziny

W minimalistycznych ogrodach króluje prostota i trwałe materiały – przekonują architekci zieleni. Warto wybrać komplet meblowy dopasowany do naszych potrzeb i wpisujący się w aktualne trendy. Minimalistyczny ogród warto ozdobić meblami technorattanowymi, które odznaczają się nie tylko wspaniałym designem, ale również pięknymi kolorami. Zaletą technorattanu jest przede wszystkim fakt, że jest on wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, promieniowanie UV. Nawet przez wiele lat zachowa on swoją formę, żywy kolor. Aby dodać szyku możemy meble ogrodowe wyposażyć w dodatkowe poduszki, siedziska, koce i pledy. Te ostatnie okażą się niezastąpione szczególnie wieczorami.

Schroń się przed palącym słońcem

Korzystanie z uroków lata wiąże się z wystawianiem na promieniowanie słoneczne. Musimy być świadomi, że nadmierne promieniowanie szybko przysporzy nam opalenizny lub poparzeń. Aby ustrzec się przed tym problemem warto wybrać nowoczesny parasol ogrodowy, pod którego czaszą skryją się wszyscy użytkownicy. Czasze nowoczesnych parasoli tworzone są z trwałych tkanin poliestrowych pokrytych dodatkowo warstwą poliuretanu – takie połączenie sprawia, że czasza chroni nie tylko przed silnym słońcem, ale również przed deszczem. Czasze parasoli ogrodowych mogą być odchylane w kilku płaszczyznach – dzięki temu lepiej dopasujemy kąt padania cienia.