wtorek, 6 czerwca, 2023
Ciekawe

Manicure hybrydowy – ciekawa technika

878Views

XXI wiek wymusza na nas pewien styl życia. Dużo pracujemy, często musimy się gdzieś spieszyć. Z tego też powodu chętnie szukamy wszelkich nowinek, które pozwalają nam wyglądać pięknie, pomimo braku czasu i wielu obowiązków.

Manicure hybrydowy

Jedną z takich technik, które nam umożliwiają świetny wygląd jest właśnie manicure hybrydowy. Na czym to polega? Otóż w skrócie nakładany jest specjalny lakier hybrydowy, który następnie utwardzany jest lampą UV. W wyniku takiego zabiegu możemy cieszyć się pięknymi paznokciami przez kilka tygodni. Warto bowiem podkreślić, że lakiery hybrydowe nie pękają ani nie odpryskują.

Jak wygląda sam zabieg? Trwa on maksymalnie pół godziny. Na początek wykonywany jest standardowy manicure. Następnie specjalną polerką wygładza się płytkę paznokcia, odtłuszczając ją. Później nakładana jest cienka warstwa bazy i utwardzana w lampie, potem czas na lakiery hybrydowe oczywiście znowu z lampą, a na koniec na lakier nawierzchniowy. I gotowe!

Modne lakiery hybrydowe

Jakie stylizacje lakierami hybrydowymi są szczególnie modne? Oczywiście przede wszystkim są to przeróżne wzroki, najczęściej zaś tematyczne, odnoszące się do wydarzeń, czy do pory roku. To jednak nie wszystko. Dzisiaj bowiem króluje położenie dwóch różnych lakierów hybrydowych na paznokcie. Na palec serdeczny i ewentualnie kciuk lub trzeci palec nakłada się mocniejszy lakier hybrydowy. Jaki?

Otóż dzisiaj szczególnie modna jest czerń, do której często dodawane są popularne teraz drobinki brokatu. Ponadto często stosuje się też granat oraz czerwień. Z delikatniejszych zaś barw królują pudrowe róże, gołębie szarości oraz perłowe odcienie.

Manicure hybrydowy – wady

Warto jednak pamiętać, że lakiery hybrydowe troszkę osłabiają płytkę paznokcia. Ich działanie można nieco porównać do farb do włosów – oczywiście troszkę szkodzą, jednak w praktyce trzeba po prostu nieco bardziej dbać o włosy. Podobnie tutaj – po kilku seriach lakierów hybrydowych warto położyć na paznokcie tylko odżywkę, tak na 3 tygodnie.

Pamiętajmy jeszcze o tym, że manicure hybrydowy możemy nałożyć tylko na ładne paznokcie. Nie przykrywajmy w ten sposób żadnych rozdwojeń, pęknięć czy przebarwień, bo jeszcze bardziej osłabimy paznokcie. Ponadto płytka musi być ładnie wyprofilowana, a skórki obcięte albo odsunięte, a nie wygryzione…

Lakiery hybrydowe kupisz na chiodo.pl

http://rosequarterdevelopment.org/zaprojektuj-kuchnie-swoich-marzen/ http://marriagematterstokids.org/czy-montaz-okien-ma-wplyw-na-jakosc-docieplenia-domu/ https://beesafe.pl/porady/auto-miejskie-do-15-tys-zlotych/