środa, 22 marca, 2023
Zdrowie i Uroda

Lakiery hybrydowe czy tradycyjne- jak zrobić trwały manicure?

869Views

Od co najmniej kilku lat lakiery hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością i zdają się powoli wypierać te tradycyjne, choć w dalszym ciągu istnieje spora rzesza zwolenniczek zwykłego manicure. Czym się różni lakier hybrydowy od tradycyjnego i jakie rozwiązanie wybrać, by mieć nowoczesny i trwały manicure?

Czym są lakiery hybrydowe?

Jak sama nazwa wskazuje, hybryda łączy w sobie elementy lakieru zwykłego oraz formuły, którą utrwala się za pomocą lampy UV, tak jak żel. Dzięki temu powstaje manicure, którego nie jest w stanie zniszczyć sprzątanie, zmywanie, pranie czy inne domowe obowiązki. Z drugiej strony na paznokciu wygląda to o wiele naturalniej niż żel czy akryl. Płytka jest cienka, chociaż nakłada się na nią kilka warstw kosmetyku.

Coraz więcej firm wypuszcza na rynek hybrydy. Wśród nich są lepsze i gorsze jakościowo produkty, co potwierdzają dyplomowane stylistki paznokci. Niektóre lakiery hybrydowe trzymają się na paznokciach kila tygodni bez żadnych usterek, jedynie odrost niejako wymusza kolejny manicure.

Lakier hybrydowy czy zwykły?

Oczywiście zwykłym, dobrej jakości lakierem do paznokci można pomalować paznokcie szybko i we własnym zakresie. Nie potrzeba do tego żadnej lampy. Niestety, nawet po użyciu kosmetyku nawierzchniowego, nie można liczyć na taką trwałość, jaką daje hybryda. Najdłużej zwykły lakier może trzymać około 10 dni, jednakże są to rzadkie przypadki i stale trzeba się liczyć z możliwością odprysku.

Z kolei lakier hybrydowy praktycznie nie odpryskuje od końcówek paznokci. Jeżeli jest dobrze nałożony i zabezpieczony, to nie ma takiej możliwości. Może jedynie zacząć nieco odstawać od nasady paznokcia, kiedy są one już bardzo długie i paznokieć podlega naciskom.

Czy hybrydę można zrobić w domu?

Oczywiście wiele kobiet próbuje wykonać samodzielnie w domu manicure za pomocą lakierów hybrydowych. Trzeba jednak nabrać w tym wprawy oraz wyposażyć się w wiele kosmetyków i akcesoriów. Niestety, najczęściej efekt daleko odbiega od tego, jaki uzyskuje się, kiedy oddaje się paznokcie w ręce profesjonalistów.

Manicure hybrydowy w salonie to zaledwie 1,5- 2 godzin spędzonych na relaksie na fotelu u kosmetyczki. Wystarczy wykonywać go raz na 3 tygodnie, by paznokcie zawsze wyglądały dobrze. Jeżeli odrost pojawia się szybciej, to można iść do kosmetyczki po 2 tygodniach.

Lakiery hybrydowe znajdziesz na chiodo.pl

https://annbradforddesign.com/poznaj-popularne-rodzaje-tarasowych-drzwi-uchylnych/ https://unixos2.com/wybieramy-wygodne-bryczesy-hkm-bryczesy/ https://study-abroad.pl/bryczesy-wygodne-spodnie-na-konia/