piątek, 21 czerwca, 2024
Dom i Wnętrze

Jakie wyposażenie kuchni wybrać?

727Views

Nasza kuchnia jest miejscem, gdzie powinniśmy spędzać czas z przyjemnością i gdzie powinno koncentrować się życie rodzinne. W kuchni przygotujemy posiłki dla całej rodziny, stworzymy atmosferę domowego ogniska. Jak sprawić, aby codzienne przygotowywanie potraw było komfortowe? Z pewnością powinniśmy zadbać o odpowiednie wyposażenie kuchni. Od czego zacząć?

Garnki – nowoczesne komplety ze stali nierdzewnej

Podstawą w kuchni są garnki – funkcjonalne komplety składające się z kilku czy kilkunastu elementów są w zasięgu naszych rąk. Wybierając konkretny zestaw zwracajmy uwagę przede wszystkim na materiały: garnki powinny być odporne na wysokie temperatury, odkształcenia, korozję. Ważne są także uchwyty, które powinny być wykonane z materiałów antypoślizgowych. Nowoczesne garnki uzupełniane są poręcznymi lejkami, wewnętrznymi miarkami czy sitkami.

Smażenie z przyjemnością!

Potrawy z patelni mają niepowtarzalny smak – nie ma co do tego wątpliwości. Wiele jednak mówi się o tym, że potrawy smażone nie są zdrowe. Dzisiaj kłam temu twierdzeniu zadają topowi producenci wyposażenia kuchennego. Nowoczesne patelnie kuchenne tworzone są z myślą o smaku potraw i zdrowiu użytkowników. Ceramiczne powłoki pozwalają na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, co przekłada się na zmniejszenie kaloryczności potrawy. Ceramiczne powłoki zmniejszają także ryzyko przypalenia potrawy!

Noże, które tną precyzyjnie!

W kuchni nie może zabraknąć ostrych noży pozwalających na precyzyjne cięcie, krojenie, szatkowanie czy filetowanie. Nowoczesne noże dostępne na stronie gerlach.pl posiadają ostrza tworzone ze stali nierdzewnej z domieszkami, przez co zabezpieczone są przed korozją, odkształceniem, strzępieniem. Atutem nowoczesnych noży jest również względna elastyczność ostrza, co pozwala na krojenie pod wybranym kątem.

https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac live url