poniedziałek, 27 marca, 2023
Zdrowie i Uroda

Jak skutecznie odjąć lat naszej skórze?

648Views

Zmarszczki i brak elastyczności skóry to najczęstsze widoczne objawy starzenia się skóry na twarzy. Wraz z wiekiem zanikają włókna kolagenowe i zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego. Efektem nasza skóra jest wysuszona, pozbawiona zdrowego koloru. Czy możliwe jest cofnięcie czasu? Dzisiaj medycyna estetyczna pozwala nam odzyskać młodość w skuteczny sposób!

Kwas hialuronowy, który przywraca młodość

Nasza skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia – woda pozwala na utrzymanie jej elastyczności, sprężystości, wypełnienia. Woda wiązana jest w komórkach przez cząsteczki kwasu hialuronowego – jego brak przekłada się więc bezpośrednio na stan naszej skóry. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na uzupełnienie braków kwasu hialuronowego i jednocześnie na lepsze nawilżenie skóry. Dodatkowo zadaniem tej substancji jest wypełnienie zmarszczek i ich widoczne wygładzenie. Skóra staje się bardziej sprężysta, ma zdrowy kolor.
W gabinetach medycyny estetycznej stosowany jest naturalny kwas hialuronowy, który nie powoduje alergii, podrażnień. Efekty jego działania widoczne są od razu i utrzymują się do 9-12 miesięcy. Kwas hialuronowy stosowany jest zarówno do wygładzania zmarszczek (np. zmarszczek palacza, zmarszczek nosowo-wargowych), jak i do wypełniania ust i poprawiania ich konturu. O właściwościach i możliwościach kwasu hialuronowego przeczytasz więcej na stronie karolinakusnierz.pl.

Jak działa toksyna botulinowa?

Drugim, chętnie wykorzystywanym preparatem w gabinetach medycyny estetycznej jest toksyna botulinowa, znana szerzej pod nazwą botoksu. Jej działanie pozwala na upośledzanie przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. Dzięki temu skóra staje się zrelaksowana, a zmarszczki są mniej widoczne. Działanie botoksu widoczne jest po ok. tygodniu i utrzymuje się do roku.

https://puneonlinemall.com/pierwsze-godziny-nauki-jazdy-konnej/ https://sseinc.org/kaski-na-konie-element-niezbedny-podczas-jazdy-konnej/ https://bombardirovka.com/co-o-iso-22000-wiedziec-trzeba/