środa, 24 lipca, 2024
Jak leczone jest nietrzymanie moczu?
Zdrowie i Uroda

Jak leczone jest nietrzymanie moczu?

570Views

Choć nietrzymaniu moczu poświęca się coraz więcej uwagi w mediach, ciągle jeszcze zbyt mało mówi się o tym, że można je leczyć. Oczywiście, znalezienie odpowiedniego rozwiązania może wymagać czasu, warto jednak odwiedzić lekarza i dowiedzieć się, co możemy zrobić dla naszego organizmu.

Leczenie nietrzymania moczu jest procesem, a tym samym lekarz podejmuje się kolejnych działań mających na celu poprawę stanu zdrowia pacjentki. Bardzo często problem wynika z obecności innych schorzeń, jeśli więc istnieje możliwość redukcji czynników ryzyka, podejmuje się wysiłki zmierzające w tym kierunku. Pomocne może być już choćby zrzucenie wagi i odstawienie papierosów odpowiadających za podnoszący ciśnienie w jamie brzusznej przewlekły kaszel. Pacjentkom proponowana jest też fizjoterapia i pessaroterapia polegająca na zakładaniu silikonowego krążka, którego zadaniem jest podtrzymanie pochwy. Jeśli tego typu działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, lekarz zwykle proponuje operację. Jest ona wskazana także, gdy dolegliwości nasilają się.

Nietrzymanie moczu

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nietrzymania moczu sprawdź skuteczne metody leczenia – szpital.medfemina.pl/nietrzymanie-moczu.

zobacz lelobos.pl nahp.com