środa, 24 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Jak dom z drewna może odmienić nasze życie

4.53KViews

Własny dom kojarzony jest przede wszystkim z przestrzenią do życia, możliwościami powiększania rodziny, założenia ogrodu, cieszenia się większą prywatnością. Myśląc o domu nie martwimy się tym, co związane jest z jego budową. Wiele osób, podczas samego procesu wznoszenia domu dziwi się, jak mogło wpaść na taki pomysł – sama budowa okazuje się być bowiem nie tylko czasochłonna, ale równie bardzo kosztowna. Czy istnieją alternatywy dla samodzielnego budowania domu dla siebie i naszych bliskich?

Domy od deweloperów – gotowe do zamieszkania

Branża mieszkaniowa w Polsce ma się doskonale – deweloperzy budują na potęgę, przez co rusz w przestrzeni wokół nas widzimy kolejne osiedla, wieżowce, domy jednorodzinne. Chcąc kupić domek dla siebie i swojej rodziny często interesujemy się ofertami deweloperów. Tu jednak okazuje się, że koszty są olbrzymie – wynika to przede wszystkim z marży, którą deweloper narzuca na każdym dom czy mieszkanie. W ostatecznym rozrachunku może okazać się, że za dom w stanie gotowym do zamieszkania przyjdzie nam zapłacić… pół miliona złotych!
Alternatywą dla kupowania domu u dewelopera jest zainteresowanie się domami z drewna. Konstrukcje szkieletowe przywędrowały do nas ze Skandynawii, gdzie wykorzystanie drewna w budownictwie jest powszechne. W Polsce budową domów z drewna zajmują się wyspecjalizowane firmy, które przede wszystkim zaproponują nam eleganckie projekty domów, zarówno piętrowych, jak i parterowych z możliwością zabudowania poddasza. W przypadku nowoczesnych domów drewnianych są one budowane od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy mają być oddane w stanie deweloperskim czy surowym zamkniętym.

Dlaczego dom z drewna to dobra inwestycja?

Przede wszystkim szacuje się, że cena domu w konstrukcji szkieletowej jest o ok. 35% niższa niż w przypadku domów murowanych. To olbrzymia oszczędność, którą możemy przeznaczyć na wyposażenie domu.

zobacz lelobos.pl nahp.com