niedziela, 3 marca, 2024
Dom i Wnętrze

Funkcjonalne parasole tarasowe

1.07KViews

 

Chcąc korzystać w okresie lata z przydomowego tarasu i cieszyć się wspaniałą pogodą koniecznie zadbajmy o odpowiednie wyposażenie tej przestrzeni. Poza meblami ogrodowymi coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne parasole tarasowe – zaskoczą nas one licznymi punktami regulacji, ale również świetnym designem. Dlaczego obecność parasola na tarasie jest tak ważna?

Parasole tarasowe – skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV

Podstawowym zadaniem parasola słonecznego jest ochrona przed promieniowaniem UV, jak również zapewnianie cienia w czasie wypoczynku. Parasole tarasowe to rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym kontakt z naturą – nowoczesne parasole tarasowe odznaczają się dużymi czaszami, przez co rzucają sporo cienia i pozwalają na odpoczynek w bardziej komfortowych warunkach. Parasole tarasowe zaskoczą nas samym projektem – projektanci zadbali o to, aby parasole posiadały kilka punktów regulacji. Dzięki temu będziemy mogli precyzyjnie dopasować kąt padania cienia do naszych potrzeb. Nowoczesne parasole tworzone są z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Aluminiowy stelaż malowany proszkowo osadzony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji. Dodatkowo czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu.

Odpoczynek w cieniu, który dają nam parasole tarasowe

Dzięki parasolom tarasowym znacznie chętniej spędzać będziemy czas na świeżym powietrzu. Elegancki design parasola wpłynie na odbiór całego tarasu i sprawi, że miejsce to będzie chętnie odwiedzane zarówno przez naszych domowników, jak i przez gości. Taras możemy również uzupełnić o ulubione rośliny i kwiaty, które w okresie lata będą upiększać przestrzeń.