środa, 17 kwietnia, 2024
Ciekawe

Foteliki samochodowe – czyli jakie wybrać, aby były bezpieczne dla dziecka

684Views

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego będzie wyzwaniem dla rodziców, jeśli nie są im znane wszystkie zasady istotne przy wyborze, dlatego warto wybierać sklepy, w których dostępne są foteliki samochodowe razem z fachową obsługę, ponieważ na miejscu dobierze się odpowiedni fotelik i do dziecka i do samochodu. W poniższym artykule troszkę opowiemy o zasadach, które są istotne, aby ułatwić wybór.

 

Jazda tyłem lub przodem do kierunku jazdy

 

Mówi się o tym, że najlepiej sprawdzać foteliki samochodowe, które jednocześnie mają funkcję jazdy przodem, jak i tyłem, ponieważ ta druga opcja jest zabezpieczeniem dla dziecka. Dzięki temu dziecko jest bardziej odporne na wszystkie wstrząsy i mocne hamowania. Chodzi tutaj głównie o to, że szarpie główką, co jest zabezpieczeniem dla kręgów szyjnych i mięśni. Dziecko powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy, jak najdłużej jest to możliwe.

 

Najpierw dopasowanie fotelika do samochodu

 

Jeśli wybiera się odpowiedni fotelik samochodowy, to warto podjechać po niego samochodem, w którym dziecko będzie podróżowało. Wtedy sprzedawca może taki fotelik odpowiednio dobrać do samochodu. Jest to najważniejszy wybór, bo dopiero później z tych fotelików, które pasują do auta, wybiera się taki, który pasuje do dziecka.

 

Foteliki samochodowe odpowiednie dla dziecka

 

Dziecko w takim foteliku musi usiąść wygodnie i musi być w odpowiedniej pozycji. Taka pozycja wygląda troszkę inaczej, gdy dziecko jest ustawione przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Warto również zwrócić uwagę na atesty i certyfikaty, jakie posiada dany model fotelika.

 

ofluo.com nawhitefornchouse.com https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/