środa, 17 kwietnia, 2024
Ciekawe

Firany gotowe – kiedy to dobre rozwiązanie?

737Views

Firany gotowe czy szyte na miarę? Którą opcję wybrać? Okazuje się, że przy dzisiejszym ogromnym wyborze w sklepach z tekstyliami gotowe firanki sprawdzą się w większości mieszkań. Jak je wybrać i gdzie je kupić? Dlaczego warto postawić na firany we wnętrzach?

Firany – gotowe czy na miarę?

Dawniej firany szyto na miarę, dziś sklepy proponują znacznie wygodniejsze rozwiązanie: gotowe do zawieszenia firanki dopasowane do wymiarów różnych okien. Ich wybór jest tak duży, że rzadko kiedy okno wymaga personalizacji i uszycia firanek na indywidualne zamówienie.
W większości mieszkań doskonale sprawdzą się firany gotowe. Te można kupić w wersji krótkiej lub długiej, o różny szerokościach, sposobie marszczenia, wykonane z najróżniejszych materiałów. Gotowe firany mają tę zaletę, że są dostępne od ręki – nie trzeba więc miesiącami czekać na ich przygotowanie. Dodatkowo są tańsze, a oferują równie dobrą jakość. W większości sklepów firany można też wypożyczyć do domu, by w rzeczywistym świetle przekonać się, że ten właśnie model będzie odpowiedni dla danego wnętrza. W przypadku firanek na miarę nie ma takiej możliwości, by ujrzeć je w całości przed finalizacją zamówienia.

Jak wybrać firany gotowe w sklepie?

Sklepy oferują naprawdę duży wybór firan gotowych. Na które się zdecydować, by efekt wizualny odpowiadał oczekiwaniom? Przede wszystkim warto dobrze wymierzyć okno, by prawidłowo dobrać rozmiar firanki. Ta nie może być zbyt krótka, bo będzie prezentować się mało elegancko, ale nie powinna także zbytnio przykrywać podłogi, bo będzie zbierać kurz. Jeśli chodzi o szerokość – powinna być tym większa, im więcej ma być plisów.
W kwestii materiału wszystko zależy od osobistych preferencji. Warto jednak pamiętać, żeby w pokoju dziennym stawiać na lekkie, półprzezroczyste tkaniny, które dobrze przepuszczają światło, żeby zbytnio nie zaciemnić pomieszczenia.

Gdzie kupić firany gotowe?

Firanki gotowe są dostępne w sklepach stacjonarnych – zarówno tych specjalizujących się w firanach, jak i tych oferujących różnego rodzaju dodatki do wnętrz. Bogatą ofertą firan gotowych do zawieszenia mogą pochwalić się także sklepy internetowe.
Wybierając firany, trzeba mieć na uwadze, że pełnią podwójną rolę. Z jednej strony powinny delikatnie odgradzać od świata zewnętrznego, skrywając przed niechcianymi spojrzeniami, ale z drugiej są też ważnym elementem dekoracyjnym, więc stylistycznie powinny współgrać z całym wnętrzem.

Firany gotowe dostępne są w ofercie spokko.pl

avat-bahar.com zobacz zobacz